MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya Okuyor, Okuyan Malatya Yazıyor Ödül Töreni Gerçekleşti

Malatya Okuyor, Okuyan Malatya Yazıyor Ödül Töreni Gerçekleşti

Malatya Okuyor, Okuyan Malatya Yazıyor Ödül Töreni Gerçekleşti

   Malatya Okuyor, Okuyan Malatya yazıyor kapsamında Battalgazi Halk Eğitim Konferans salonunda ödül töreni gerçekleşti.

   Battalgazi Halk Eğitim Konferans salonunda gerçekleşen törene Vali Süleyman Kamçı, Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı.

   Malatya Okuyor ödül töreninde konuşan Vali Süleyman Kamçı, “ İnsanlığın en büyük düşmanı cehalettir, cehalet ile mücadele etmekte ancak ve ancak kitap ile mümkündür. Kitapla kurulan dostluk sporla birleştiği zaman daha faydalı bir nesil yetişmiş olacaktır. Bu duygu ve düşünceler ile Malatya Okuyor Kampanyası, Malatya Yazıyor Kampanyası ve sportif faaliyetlerde başarılı olan öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.  ” dedi.

   İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise, “ Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra öğretim faaliyetlerinin de kişilik oluşumunda çok önemli bir yerdedir. Bu anlamda özellikle sportif alanda ülkemizi ulusal anlamda temsil eden bütün sporcu ve Malatya Okuyor, Okuyan Malatya Yazıyor Projesinde dereceye giren çocuklarımızı kutluyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

   Malatya Okuyor, Okuyan Malatya Yazıyor kapsamında yıl boyunca yapılan çalışmalarda dereceye giren ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerine madalyalarını ve hediyelerini sırası ile Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran ve Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz verdi.

   Ayrıca Atletizmde Türkiye 1.si olan Battalgazi Akşemseddin İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencilerine Vali Süleyman Kamçı ödül ve kupalarını takdim etti.

   Malatya Okuyor, Okuyan Malatya Yazıyor, Ferdi ve Takım Sporunda başarılı olan ve YGS sınavında dereceye giren öğrenci tablomuz şöyle;

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 


İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.