MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hatice Özdemir'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hatice Özdemir'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hatice Özdemir'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bir asra bir kala Cumhuriyetimizin 99. yılını kutlamanın sevinç ve heyecanını yaşamaktayız. Türlü zorluklarla kazanılmış Kurutuluş Savaşı, hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu tüm dünyaya göstermiş ve aziz Türk milletinin dirilişine en net örnek olmuştur. Tarihimiz boyunca içeride ve dışarıda devletimizin birlik ve bütünlüğüne kast edecek düşmanlar her daim var olmuştur. Önemli olan tıpkı 99 yıl önce olduğu gibi milli iradeye sahip çıkarak daima demokrasi yolunda aklın ve bilimin önderliğinde ülkemizi daha da ileriye taşımaktır.

Bundan tam 99 yıl önce halkın iradesi sayesinde zaferle kazanılmış olan Cumhuriyeti yüzyıllar sonra da aynı güç ve heyecanla yaşatmanın azim ve kararlılığı içindeyiz.

Cumhuriyetimize karşı saldırıların her zaman sürdüğünü bilmekteyiz. Bunun son zamanlardaki örneğini 15 Temmuz 2016' da yaşayarak, devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliğine karşı gerçekleştirilmeye çalışılan hain girişimi tek yürek halinde karşı koyarak bertaraf ettik. Bu hain saldırıyı planlayan ve destekleyen güçlere karşı kazanılmış büyük bir zaferdir. İçerde ve dışarıdaki düşmanlara karşı verilmiş bir gözdağı, milletimizin ortak kararlığı ve azmidir. Türkiye Cumhuriyeti kadınıyla erkeğiyle küçük büyük demeden bir bedende atan milyonlarca kalbin tutuşturduğu ateşle demokrasi ülküsünü ilelebet taşıyacak, ruhlarındaki ayna sayesinde geleceğe bu eşsiz emaneti yansıtacaktır.

Birlik ve beraberlik içinde manevi ve milli duygularımızı her daim diri tutarak Cumhuriyetimizin sembolü şanlı ay yıldızlı bayrağımızı bu cennet vatanın her köşesinde dalgalandıracağımızın inancını taşımaktayız.

Cumhuriyetimizin teminatı siz sevgili gençler. Atalarınızdan devraldığınız şan ve şeref ile bezenmiş Cumhuriyet meşalesini tarihin şanlı zaferlerini hatırlayarak daima zihninizin ve kalbinizin merkezinde hiç sönmeyen bir ateşle taşıyacaksınız. Milletçe tarih bilinci oluşturup  tarihimize sahip  çıkacağız. Tarih şuuruna sahip nesiller ancak tarihin bize bu coğrafyada yüklediği misyonu anlayabilecek ve gereğini yapabileceklerdir. O şuur da dünyanın neresinde olursa olsun, hangi ırktan, dinden, mezhepten, meşrepten olursa olsun haksızın karşısında haklının yanında; zalimin karşısında mazlumun yanında olabilmek için; köklü ilim geleneğimizi ihya etmemiz ve sürdürmemiz, kültürel olarak, ekonomik olarak, ahlâk olarak güçlü olmamızla tahakkuk edecektir.

Hiç tükenmeyecek bir inanç ve gururla topraklarımızın her bir santimetrekaresine ilmek ilmek işlenmiş, tarih sayfalarına altın harflerle kazınmış ve gücünü tüm dünyaya göstermiş olan Türk milleti, bu aziz mirası tüm kararlılığı ve azmiyle muhafaza etmeye devam edecektir.

Tüm bu duygu ve düşünceler içerisinde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, Milli Mücadelede kanının son damlasını şanlı ay yıldızlı bayrağımız uğruna dökmüş aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor Cumhuriyetimizin 99. yılını kutluyorum.

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.