MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Malatya İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

     Milli Eğitim Bakanlığı İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliğinin 24. Maddesi gereğince yapılması gereken “İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu” toplantısı Malatya Valisi Süleyman Kamçı başkanlığında Malatya Battalgazi Öğretmenevi’nde 08.01.2015 tarihinde saat 10.00’ da yapıldı.

     Düzenlenen toplantıya Malatya Valisi Süleyman Kamçı, İl Milli Eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Burhanettin Dönmez, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Malatya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Eğitim Bir-SEN Başkanı Kerem Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Şenay Günel, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Kurum ve Kuruluş Amirleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

     Malatya Battalgazi Öğretmenevindeki İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı gündemini Malatya Valisi Süleyman Kamçı ve katılımcılara arz eden İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; ” İlimizde eğitimin temel boyutlarıyla çalışmalarını değerlendirmek ve bunu görsel olarak sizin takdirinize sunmak, gelecekte yapılacak çalışmalar ile ilgili sizlerinde görüş ve önerilerini almak ve ona göre yeni karar sürecini başlatmak üzere toplanmış bulunuyoruz.“ dedi.

     Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı açılış konuşmasını yapan Malatya Valisi Süleyman Kamçı; “Eğitim ailede başlayan, okulda gelişen ve toplumda olgunlaşan; uzman kişilerin yanı sıra sahip olduğu imkânlar dâhilinde hemen herkesin müdahil olması lazım gelen bir süreçtir. Eğitim sürecinin uzmanları öğretmenlerdir fakat her anne baba ve sosyal çevre içerisinde bilgi, birikim ve tecrübelerinden istifade edilen herkes eğitim vazifesini ifa etmekle yükümlüdür. Dolayısıyla hiç kimse eğitim hususunda sorumluluktan kurtulamaz ve ´Bu benim işim değil´ diyemez. Şu an bir araya gelmemize vesile olan bu komisyon toplantısı gibi eğitimi konu edinen hiçbir faaliyet ´yasak saymak´ ya da ´adet yerini bulsun´ diye yapılmamalıdır. Çünkü biz burada ilimizin mevcut eğitim sorunlarını dile getirmek ve bunlara çözüm üreterek milletimizin istikbali olan çocuklarımıza daha kaliteli bir eğitim süreci oluşturmak maksadıyla toplanıyoruz. Üstelik bu alelade bir toplantı da değildir! Bu bir istişare birlikteliğidir, bu kolektif bir düşünce buluşmasıdır. Burada çocuklarımızı, öğretmenlerimizi, idarecilerimizi dinleyeceğiz, problemlerini çözeceğiz ve önerilerini mutlak surette değerlendireceğiz.

     Madde bağımlılığı yaş ortalamasının her geçen gün düştüğü bir dönemde okullarımızın bu illetle daha güçlü mücadele edebilmesi için stratejiler belirleyeceğiz. İlimizin akademik başarı seviyesini etraflıca görüşüp başarıyı artıracak tedbirleri istişare edeceğiz. Kamu hizmet birimlerimizin eğitimdeki yer ve rollerini konuşacağız. İlimizde eğitimin başarı çıtasını yükseltmek ve daha elit bir toplum modeli meydana getirmek istiyorsak bu hususlara hassasiyetle eğileceğiz." dedi.

     Vali Kamçı;” Malatya’da 2014-2015 eğitim-öğretim sürecinin başarılı bir şekilde geçirilmesi amacında olduklarını söyledi. Komisyonumuzun bu hususlarda gerekli kararları alarak amacına ulaşacağına olan inançla, eğitim alanında şu ana kadar Malatya´ya birbirinden değerli hizmetler sunan öğretmenlerimize, eğitim hizmetlerine katkı sağlayan bütün kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyor, çalışmalarının artan bir özveriyle devam etmesini diliyor, tüm öğrencilerimize sevgilerimi sunuyorum. “ dedi.

     Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, ilimize ait eğitim ve öğretime ait bilgileri içeren sunum yaptı. Sunumda genel ve istatistiki bilgilerden sonra bu yıl ve daha sonraki eğitim öğretim yılları için yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi, hedefleri açıkladı. Toplantıya katılan katılımcıların görüş ve düşünceleri alındı ve çözüm önerileri tartışıldı.

     Toplantı alınan kararlardan sonra sona erdi.

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.