MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya Ders Kitapları Değerlendirme Çalıştayı Başladı

Malatya Ders Kitapları Değerlendirme Çalıştayı Başladı

Malatya Battalgazi Öğretmen Evinde Öğretim Materyalleri İle İlgili Süreç ve Uygulamaları İzleme, Değerlendirme Kapsamında Ders Kitapları Değerlendirme Çalıştayı başladı.

Battalgazi Öğretmen evinde yapılacak çalıştayın açılışına; İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Demir, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Başkanlığı Uzmanları, İl ve ilçe yöneticileri ile öğretmenler katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Demir; “Bugün burada kitap çalıştayını yapmak üzere 10’ar kişilik gruplar halinde Bakanlıktan gelen temsilci arkadaşlarımızın da başkanlığında inşallah Fizik 10’uncu sınıf, Fen Bilgisi 5’inci sınıf ve İngilizce 2’nci sınıf kitapları olmak üzere bunun yanında öğretmen kılavuz kitabı, öğrenci çalışma kitaplarını incelemek amacıyla burada toplandık.

Zaman zaman öğretmen arkadaşlarımızdan gelen şikâyetler inşallah bu kitaplar incelendikten sonra en az seviyeye indirilecektir. Bizler de Talim Terbiye’nin kontrolünden geçmeyen kitapların zaman içerisinde öğretmen arkadaşlarımızla birlikte bunların yanlış bilgiler olduğunu, bazı etkinliklerin, görsellerin olmaması gerektiğini zaman zaman öğretmenler odasında kendi aramızda konuşmuş ve tartışmıştık. Böyle bir çalışma inşallah hem öğretmen arkadaşlarımızı hem de geleceğimiz olan çocuklarımıza, yavrularımıza çok büyük bir katkı sağlayacaktır.” dedi.

Demir;” Bu komisyonlar 2 günlük süre ve büyük bir titizlik içerisinde çalışarak kitaplarımızın içerisinde bulunan bazı görseller ve yanlış bilgiler varsa bunları en titiz şekilde inceleyerek raporlar hazırlayıp bunları Talim Terbiye Kuruluna sunacaklar. Bizler İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlerin bu konuda çok güzel bir çalışma yapacağınıza inanıyor, şimdiden hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Demir’in ardından konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Başkanlığı Uzmanı Ebru Demir; “Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ders kitaplarına ilişkin izlenim ve değerlendirme çalıştayları yürütmektedir. Bu kapsamda da 9 farklı ilde 24 ders kitabına ilişkin değerlendirme çalıştayları yapılmaktadır. Buradaki amaç 2013 yılında güncellenen programlar doğrultusunda hazırlanan ders kitaplarının değerlendirilmesi. Okullarda okutulmakta olan ders kitaplarındaki hata ve eksiklikleri de en doğru şekilde siz uygulayıcılar tarafından yakından tespit edilmesi mümkün olmaktadır. Hatalar ve eksiklikleri sizin tespitleriniz doğrultusunda düzeltme yoluna gidilecektir. Bu nedenle bu çalıştaylarda öğrencilere daha nitelikli ders kitaplarının ulaşmasına katkı sağlayacaktır.” dedi.

            Konuşmaların ardından Kitap Çalıştayını yapmak üzere 10’ar kişilik gruplar halinde Bakanlıktan gelen temsilci arkadaşlarımızın da başkanlığında, Fizik 10’uncu sınıf, Fen Bilgisi 5’inci sınıf ve İngilizce 2’nci sınıf kitapları olmak üzere bunun yanında öğretmen kılavuz kitabı, ve öğrenci çalışma kitaplarını incelemeye geçildi.İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.