MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya da İlkokul Öğrencileri, Halep´teki Kardeşlerine Topladıkları Bir Tır Yardım Malzemesini Suriye´ye Gönderdi

Malatya da İlkokul Öğrencileri, Halep´teki Kardeşlerine Topladıkları Bir Tır Yardım Malzemesini Suriye´ye Gönderdi

Malatya da İlkokul Öğrencileri, Halep´teki Kardeşlerine Topladıkları Bir Tır Yardım Malzemesini Suriye´ye Gönderdi

Battalgazi Kazım Karabekir İlkokulu öğrencileri, Halep´te yaşanan drama kayıtsız kalmayarak topladıkları bir tır yardım malzemesini Suriye´ye gönderdi.

Battalgazi Kazım Karabekir İlkokulu öğrencileri topladıkları gıda ve barınma malzemelerini Halepli kardeşlerine ulaştırılmak üzere İHH yetkililerine teslim etti.

Okul bahçesinde düzenlenen törene; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, AK Parti İl başkan Yardımcısı Şahin Karahan, İHH Malatya Temsilcisi Ömer Derin ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Yardım malzemeleri uğurlama törenin de konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Anadolu´nun her tarafından tırlarla İnsani Yardım Vakfının öncülüğünde Halep´e her gün yardımların gittiğini belirtti.

 Tatlı, "Malatya´mızdan sürekli yardım tırları gidiyor. Bugünde yine Büyükşehir belediyemizin önünden kalkacak tırlara Battalgazi Kazım Karabekir İlkokulu öğrencilerimizin de katkıları oldu. Öğrencilerin topladığı bir tır yardım malzemesi, Halep’teki ihtiyacı olan insanlara gönderilecek. Bu çalışmada yer alan okulumuzun öğrencilerinin velilerine okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve İHH yetkililerine teşekkür ediyorum" dedi.

Suriye’de 6 yıldır savaşın devam ettiğini kaydeden İHH Malatya Temsilcisi Ömer Derin, bunun neticesinde yüz binlerce insan öldüğünü milyonlarca insan okulunu terk etmek zorunda kaldığını kaydetti.

Derin, "Bu güzel çocuklarımız sınırın diğer tarafında da olsa, bir çocuk ağlıyorsa, canı yanıyorsa biz onu hissederiz dediler ve bir tır yardım malzemesi toplayıp gönderiyorlar. İnşallah büyüklere örnek olur. Umarım savaşı çıkaran büyükler bu çocukların ağlamasına artık sebep olmazlar ve bir an önce bu savaşı durdurur çocuklarda mutlu ve huzurlu yaşarlar" şeklinde konuştu.

27-12-201627-12-201627-12-201627-12-201627-12-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.