MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya Beydağı Konaklama Tesislerinde Öğretmenler Günü Kutlandı

Malatya Beydağı Konaklama Tesisleri (MABEK) okullarında görev yapan Suriyeli öğretmenler Türk meslektaşlarıyla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.
Malatya Beydağı Konaklama Tesislerinde  Öğretmenler Günü Kutlandı

 

Malatya Beydağı Konaklama Tesisleri (MABEK) okullarında görev yapan Suriyeli öğretmenler Türk meslektaşlarıyla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Malatya MABEK KampıÖğretmenler günü kutlama etkinliğine Vali Yardımcısı Latif Memiş, Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber,Memursen ve Eğitim Bir Sen İl Başkanı Kerem  Yıldırım ,MABEG Müdürü Nihat Yazıcıoğlu, Suriyeli öğretmenler  ve aileleri katıldı.

MABEK  okullarında görev yapan Suriyeli ve Türk öğretmenler için 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla konteyner kentte tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende selamlama konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı” .  Suriyeli öğretmenlerin bu çalışma ve gayretlerinden dolayı, ben kendilerini kutluyorum.Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hep buradayız“dedi.

Tatlı, Sizler bizlerin misafirlerisiniz. Sizler için önemli olan bizler içinde önemlidir. Sizler bizim yüreğimizde ve kalbimizdesiniz. Sizler burada kaldıkça, kardeşlik hizmetimiz devam edecektir. Siz değerli öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutluyor esenlikler diliyorum.” dedi.

Malatya Vali Yardımcısı Latif Memiş ise yaptığı konuşmada, bütün eğitimcilerin Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, “Ülkelerinden kopup buraya gelmiş Suriyeli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. İnşallah, bundan sonraki öğretmenler günlerini hep ülkelerinde yaşarlar.” dedi.

Memiş,Suriyeli öğretmenlerin fedakarca görev yaptığına dikkat çekerek, “Burada yaptıkları görev itibarıyla çok daha fedakar, cefakar, çok daha üstün emekler gerektiren işler yapıyorlar. Gerçekte, ülkeleri kuranlar, inşa edenler, imar edenler sizlersiniz çünkü siz, insanları yetiştirip onları şekillendiren ve onlarla geleceğe yürüyenlersiniz” dedi.

            Konuşmaların ardından Suriyeli öğretmen ve öğrenciler tarafından şiirler okundu ve günün anısına bütün öğretmenlere hediye ve ikramlarda bulunulduktan sonra tören sona erdi.öğretmenler günü öğretmenler günü

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.