MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MABEK Tesislerinde İstişare Toplantısı Yapıldı

MABEK Tesislerinde İstişare Toplantısı Yapıldı

MABEK Tesislerinde İstişare Toplantısı Yapıldı

Suriye’den gelen eğitim çağındaki öğrencilere Türkçe öğretmek üzere görevlendirilen Türkçe öğretmenlerinin katılımları ile MABEK tesislerinde istişare toplantısı yapıldı.

MABEK tesislerinde istişare toplantısına, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ateş, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Suriyeli öğrencilerin Türk eğitim sistemine entegrasyonu ve Türkçe öğretiminin önemi konularının ele alındığı toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı;  “Sizlere çok iş düşüyor. Bizler Malatya da 4 bin 400 çocuğu eğitiyoruz. Burası zor bir alan. Buna rağmen bu alanda hizmet vermeye çalışıyoruz. Bundan sonra daha çok çalışıp daha fazla gayret göstermeliyiz. Zamanı çok verimli kullanmamız gerekiyor. Karanlık noktaları aydınlatmalı ve Türkçe öğretimini başarmak zorundayız ”şeklinde konuştu. 

İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı, “Önümüzdeki yıl ara sınıflarda da Türkçe öğretimine ağırlık vereceğiz. Hızlandırılmış eğitimde ilk hedefimiz Türkçe öğretimidir” dedi.

12-06-201712-06-201712-06-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.