MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LYS Türkiye Birincisi, Vali Toprak´ı Ziyaret Etti.

LYS Türkiye Birincisi, Vali Toprak´ı Ziyaret Etti.

LYS Türkiye birincisi, Vali Toprak´ı ziyaret etti.

 

     Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS), Matematik Fen 3 (MF) puan türünden 559 puan alarak Türkiye birincisi olan İbrahim Ethem Hamamcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Malatya Valisi Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti.

     Sıcak bir ortamda geçen ziyarete, LYS’ de 1. olan İbrahim Ethem Hamamcı, ailesi, Yeşilyurt Fen Lisesi Okul Müdürü Murat Dönmez ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı  katıldı.

     Vali Mustafa Toprak, “Bu güzel başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, göstermiş olduğu başarıdan dolayı seni yetiştiren, var eden ailene, almış olduğun eğitimler için okumakta olduğun Malatya Fen Lisesi ve daha önce okuduğun okullardaki öğretmenlerine, katkı sağlayanlara teşekkür ediyoruz.  Gurur verici bu tabloyu Malatya halkına, Malatya Eğitim Camiasına, ifade ettiğim tüm dinamiklerimize yaşattın. Ben inanıyorum ve biliyorum ki bu başarı ile birlikte gelecekte de tercih edeceğin okul, okuyacağın branş ve bölümlerle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devletimize, tüm değerlerine ve tüm seni yetiştirenlere karşı sorumluğunu da iyi bir şekilde yerine getireceksin ve hem ailene, devletimize, milletimize faydalı işler yapacaksın hem de kendi seçtiğin branşta çok daha iyi başarılara erişeceksin. Tebrik ediyoruz, teşekkür ediyoruz bu gururu ilimize, ülkemize ve hepimize yaşattığın için, yolunuz açık olsun, bahtın açık olsun.” dedi.

     Hamamcı ise, “Elde ettiğim başarıdan dolayı mutluyum, öncellikle aileme, daha sonra müdürüme, öğretmenlerime, sınıf arkadaşlarıma, düzenlemiş olduğu destekleme ve yetiştirme kurslarından dolayı Milli Eğitim Bakanlığına, bana iyi bir temel sağlayan ilkokul öğretmenime teşekkür ediyor ve onu da yad etmek istiyorum” dedi.

     Daha sonra Vali Toprak, dereceye giren öğrenciye hediye vererek birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

20-07-201620-07-201620-07-201620-07-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.