MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) Malatya 'da İlk 100'e Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) Malatya 'da İlk 100'e Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) Malatya 'da İlk 100'e Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

İl Müdürlüğümüzce Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen programda İlimizde LGS'de ilk 100'e giren öğrenciler ödüllendirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan  İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, bu yıl öğrencilerin LGS'de gösterdiği başarının camiayı ziyadesiyle memnun ettiğini ifade ederek, "Öncelikle öğrencilerimizi tebrik ediyorum, gözlerinden öpüyorum. Bu başarıda büyük payı olan öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Elbette velilerimiz öğrencilerimizle birlikte bu maratonu koştular. Anlıyoruz ki başarı, aslında bir takım ruhudur, takım çalışmasının sunucudur. Bütün öğrencilerimiz bizim için değerlidir. Çeşitli okul türlerine yerleşecek olan öğrencilerimize en iyi imkan ve ortamları oluşturarak onları yetiştirmek ve hayata hazırlamak bizim görevimiz ve sorumluluğumuz dahilindedir. Kaybedeceğimiz tek bir öğrencimiz yoktur. Bunun bilinmesi bizim açımızdan önemlidir" dedi.

Vali Aydın Baruş ise eğitimin önemine vurgu yaparak, "Dünyada ülkeler arasında rekabet var. Ülke olarak insan kaynağından ve o insan kaynağının mevcut kaynakları diğer kaynakları en iyi şekilde değerlendirmesinden geçiyor. Dolayısıyla bir ülkenin insan kaynağı ne kadar nitelikli ise gençleri ne kadar imanlı ise o ülkelerin diğer ülkeleri yanında öne çıkması ve o ülkelerin sınırları içerisinde yaşayan insanların onurlu birer fert olarak yaşayabilmesi mümkün olabiliyor. İnsan kaynağımız en önemli yolu da iyi bir eğitim vermek. İnsanın hayatta başarılı olması için ilk önce bir hedefe sahip olması lazım hedefimiz nedir, hayattaki amacımız nedir, bunu iyi belirlememiz lazım" diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından müzik öğretmenlerimizce hazırlanan müzik dinletisi sergilendi.

LGS' de ilk 100'e giren öğrencilerin ödüllendirilmesi ile program sona erdi.

12-07-202112-07-202112-07-202112-07-2021

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.