MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumbaram Dolsun Benim De Bir Kitabım Olsun

Kumbaram Dolsun Benim De Bir Kitabım Olsun

Kumbaram Dolsun Benim De Bir Kitabım Olsun

Malatya Valiliği koordinatörlüğünde Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile düzenlenen ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ. tarafından organize edilen -tarihsel geçmişi, ekolojik yapısı, jeopolitik konumu ile bölgenin merkezinde- yazınsal alanda üretici olan yerli ve yabancı her kesimin -yayıncılar, yazarlar, çevirmenlerin- kentlilerle karşılaşmasını sağlamak, iletişim ve etkileşime olanak verecek ve sonunda okuma kültürüne katkıda bulunacak bir platform yaratmak ve kültürel bir paylaşım alanı oluşturmak amacıyla bu yıl 28 Nisan-08 Mayıs 2018 tarihleri arasında büyükşehir belediye binası yanında düzenlenecek olan 7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı’nın etkinlikleri arasında yer alan "Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" kampanyasının programı düzenlendi.

Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen "Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" programına, Vali Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Sevgili öğrenciler, öğrenmenin ve gelişmenin en etkili yolunun kitaplardan geçtiğini okudukça daha iyi anlayacağınızdan şüphem yoktur. Bu nedenle biraz sonra sizlere sunulacak kumbaralarınızda biriktireceğiniz paralar aslında bilgi denizinize katacağınız damlalar olacaktır. Harçlıklarınızdan küçük bir miktar tasarruf yaparak devasa bir bilgi çınarı büyüteceğinize yürekten inanıyorum.” şeklinde konuştu. Ali Tatlı, “İlimizdeki tüm 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine kumbara dağıtımı yapılacak.” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, dağıtılan kumbaralar ile öğrencilerin fuar tarihine kadar harçlıklarından biriktirdikleri paralar ile kitap alarak yazarlara imzalatmalarını, onlarla sohbet etme imkânı bulmalarını, kitap okuma bilinçlerinin oluşturulmasını sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.Başkan Ahmet Çakır fuarda çocukların ilgi ve isteklerine uygun çok sayıda kitap arasından onlara kitap seçme olağanının sunulacağını belirtti. 

 Vali Ali Kaban ise salonu dolduran öğrencilerin sevgi gösterisi arasında yaptığı konuşmada, “Sevgili gençler bir insan elbisesi ile karşılanır, kafasının içindekilerle uğurlanır. Yani bilgi ve kitap, saygınlığın yoludur.” dedi. Vali Kaban, “Sizler için çok güzel bir fırsat olan bu kampanya ile hem okuyacaksınız hem eğitileceksiniz hem bilgi dağarcığınızı arttıracaksınız hem de yapmış olduğunuz tasarruflarla yeni kitaplar edineceksiniz.”

Bir taraftan tasarruf ederek, para biriktirerek bir taraftan da biriktirdiğimiz parayı da kitap alarak, onları okuyarak kendinizi geliştirmenizi ve sonra da iyi bir meslek edinmenizi sağlayacak olan bu kampanyayı düzenleyenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından konu ile ilgili bir tiyatro gösterisi sunuldu. 

Salonda yer alan öğrencilere proje kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ. tarafından hazırlanmış olan kumbaraların dağıtımı ile program sona erdi.

21-03-201821-03-201821-03-201821-03-201821-03-201821-03-201821-03-201821-03-2018

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.