MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" Projesi Tanıtımı, Kongre ve Kültür Merkezinde Gerçekleşti"Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" Projesi Tanıtımı, Kongre ve Kültür Merkezinde Gerçekleşti

 

   Malatya Valiliği Koordinatörlüğünde Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile düzenlenen ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen, tarihsel geçmişi, ekolojik yapısı, jeopolitik konumu ile bölgenin merkezinde yazınsal alanda üretici olan yerli ve yabancı her kesimin yayıncılar, yazarlar, çevirmenler kentlilerle karşılaşmasını sağlamak, iletişim ve etkileşime olanak verecek ve sonunda okuma kültürüne katkıda bulunacak bir platform yaratmak ve kültürel bir paylaşım alanı oluşturmak amacıyla bu yıl 10-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında Büyük Şehir Belediye binası yanında düzenlenecek olan 5.Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı’nın etkinlikleri arasında yer alan "Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" projesinin tanıtımı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

   Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen "Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" projesi tanıtımına, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

   Açış konuşmasını gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Dağıtılan kumbaralar ile öğrenciler’in Fuar tarihine kadar harçlıklarından biriktirdikleri paralar ile kitap alarak yazarlara imzalatmalarını, onlarla sohbet etme imkânı bulmalarını, kitap okuma bilinçlerinin oluşturulmasını sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

   Başkan Çakır, Fuarda çocukların ilgi ve isteklerine uygun çok sayıda kitap arasından kitap seçme olağanının sunulacağını ve bu yıl 70.000 öğrencinin fuarı ziyaret etmesini hedeflediklerini belirtti. 

   Vali Süleyman Kamçı ise konuşmasında ,”Bilginin çeşitlendiği, her türlü kaynağın kolay ulaşılır hâle geldiği, baş döndürücü bir hızla gelişen ve sürekli olarak değişen bir dünyada yaşamaktayız. Dolayısıyla teknoloji ve iletişimin hızına uyum sağlayabilmek için iyi bir eğitim almak ve çok okumak zorunluluğu doğmaktadır.

   Her ne kadar akıl gibi muazzam bir donanıma sahip olsa da, insanoğlu okumadan, okuduklarını kavrayıp uygulamaya koymadan ne kendini, ne de medeniyetini geliştirme gücü bulamaz.

   Doğruyu yanlıştan ayırt edebilen, mantıklı düşünebilen medeni bir insan olmak istiyorsanız, ilim ve irfan pınarı kitaplara dört elle sarılmalısınız.

   Unutmayınız ki,  teknoloji  sayesinde bir  tuşa dokunmakla bilgi  kaynaklarına  ulaşabiliyor olsanız bile, kitaptan alacağınız  hazzı başka hiçbir şeyde bulamazsınız.  Öğrenmenin  ve  gelişmenin en etkili  yolunun  kitaplardan geçtiğini, okudukça daha iyi anlayacağınızdan şüphem yoktur. Bu nedenle biraz sonra sizlere sunacağımız kumbaralarınızda biriktireceğiniz para, aslında bilgi denizinize katacağınız damlalar olacaktır. 

    Harçlıklarınızdan küçük bir miktar tasarruf yaparak devasa bir bilgi çınarı büyüteceğinize yürekten inanıyorum.

   Bu duygu ve düşüncelerle "Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" projesi ile 5. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı´na takdire şayan bir katkı sağlayacak olan başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.´ye, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve projede emeği bulunan herkese teşekkür ediyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum. ”dedi.

   Konuşmaların ardından Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından konu ile ilgili bir tiyatro gösterisi sunuldu.

  Salonda  yer  alan öğrencilere  proje kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından hazırlanmış olan kumbaraların dağıtımı ile program sona erdi.

 

12-04-201612-04-201612-04-201612-04-201612-04-201612-04-2016


İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.