MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kendi Fidanımla Büyüyorum” Projesi Başladı.

“Kendi Fidanımla Büyüyorum” Projesi Başladı.

Kendi Fidanımla Büyüyorum” Projesi Başladı.

   Malatya Valiliği Koordinatörlüğünde Malatya Büyükşehir Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlü tarafından ortaklaşa yürütülen “Kendi Fidanımla Büyüyorum” projesi kapsamında geleceğimiz olan çocuklara doğa bilinci, ağaç sevgisi ve kendileriyle büyüyen ağaçların kendilerine bir kardeş olduğunu aşılamak için başlatılan projenin ilk fidan dikim töreni gerçekleşti.

   “Kendi Fidanımla Büyüyorum” projesi fidan dikim törenine Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Müftüsü Ümit Çimen, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gencay, Yeşilyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Orman İşletme Müdürü Cengiz Mamur, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

   Açılış töreninde konuşan il Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı,“ “Kendi Fidanımla Büyüyorum” projesinde ki amacımız, geleceğimiz olan çocuklara doğa bilinci, ağaç sevgisi ve kendileriyle büyüyen ağaçların, kendilerine bir kardeş olduğunu aşılamak.

   Türkiye’nin geleceğini tehdit eden erozyon ve çölleşme tehlikesine karşı çocuklarımızın duyarlılığını arttırmak ve bu mücadelenin çocuklarımız tarafından da sahiplenilmesini amaçlamak.

 “Kendi Fidanımla Büyüyorum” projesiyle toplam ilk 5 yıl içinde 70.000 fidan toprakla buluşacak. Fidanlar öğrencilerimiz tarafından her yılın sonbahar ve ilkbahar aylarında dikimi yapılacak.” dedi.

  Tatlı, “Kendi Fidanımla Büyüyorum” projesine katkı sunan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyesine, Orman İşletme Müdürlüğüne ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

  Açılış konuşmasının ardından protokol üyeleri, öğrencilerle birlikte fidan diktiler. Öğrenciler kendi fidanlarını diktikten sonra isimleri ve tarih yazılı plakalarını diktikleri fidana monte ettiler.

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.