MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'İyilik Kanımızda Var' Kan Bağışı Kampanyasına İmam Hatip Okullarımızdan Destek

'İyilik Kanımızda Var' Kan Bağışı Kampanyasına İmam Hatip Okullarımızdan Destek

'İyilik Kanımızda Var' Kan Bağışı Kampanyasına İmam Hatip Okullarımızdan Destek

Covid-19 salgını nedeniyle kan stoklarının kritik seviyenin altına düşmesinden dolayı Kızılay'ın âcil kan bağışı çağrısı yapması üzerine Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Kızılay ve  ÖNDER iş birliğiyle kan bağışı seferberliği başlattı.

'İyilik Kanımızda Var' kan bağışı kampanyasına, İl Müdürlüğümüz bünyesinde yer alan İmam Hatip Okullarımızın öğretmen, veli, mezun ve gönüllüleriyle destek olarak, zor günlerde halkımızın yanında yer alıyoruz.

Kan bağışında bulunarak kampanyaya destek olan  İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı," Kızılay'ın kan stoklarındaki azalmanın telafi edilmesi amacıyla Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneğinin iş birliğiyle başlatmış olduğu kan bağışı kampanyasına destek olmak amacıyla, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İmam Hatip Ortaokullarımızın öğretmenleriyle, velileriyle ve tüm paydaşlarıyla Kızılay'a kan bağışında bulunacağız. Kan bağışı kampanyasının ilk gününde Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisemizin öğretmen ve velileri kan bağışında bulunacak. Hafta içerisinde ise diğer İmam Hatip Okullarımız kan bağışında bulunacaklar. Duyarlılıklarından dolayı okul yöneticilerine, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederim."

 "Kızılay tüm mazlum coğrafyalar için bir umut ışığıdır. Bu ışığın sönmemesi için bizler elimizden gelen bütün gayretleri sarf edeceğiz." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı  konuşmasının sonunda, 'İyilik Kanımızda Var' kan bağışı kampanyasına destek olmaları için Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk'e meydan okudu.

Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu ise,"Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneğinin başlatmış olduğu 'İyilik Kanımızda Var' kan bağışı kampanyasına katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı'ya ve ÖNDER İl Başkanı Abdurrahman Taşkesen'e teşekkür ederim." dedi.

Öğretmen ve velileriyle 30 ünite kan bağışında bulunan Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi ise Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Anadolu Lisesine meydan okudu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Behçet Bakır, "Önümüzdeki hafta müdürlük olarak Malatya Kızılay Şubesi ile yapacağımız organizasyon ile her gün bir İmam Hatip Okulumuz kan bağışı kampanyasına katılarak Kızılayımıza destek verecektir". dedi.

'İyilik Kanımızda Var' kan bağışı kampanyasının açılışına; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Av. Umut Yalçın, Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu, ÖNDER İl Başkanı Abdurrahman Taşkesen, Din Öğretimi Şube Müdürü Behçet Bakır, Selahaddin Eyyubi AİHL idarecileri, öğretmenleri ve velileri katıldı.

08-05-202008-05-202008-05-2020

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.