MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Intel Uluslar Arası Bilim ve Mühendislik Fuarında Malatya’dan 2 Proje Türkiye’yi Temsil Edecek

Intel Uluslar Arası Bilim ve Mühendislik Fuarında Malatya’dan 2 Proje Türkiye’yi Temsil Edecek

Intel Uluslar Arası Bilim ve Mühendislik Fuarında Malatya’dan 2 Proje Türkiye’yi Temsil Edecek

Intel Uluslar Arası Bilim ve Mühendislik Fuarında Türkiye’yi temsil edecek öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı makamında ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen ziyarete, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulbaki Ertuğrul, Intel ISEF Bilim Fuarına katılacak öğrenciler ve danışman öğretmenleri katıldı.

Öğrenciler bir kez daha projelerini, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve basın mensuplarına anlattılar.

ABD Intel Uluslar Arası Bilim ve Mühendislik Fuarına katılmaya hak kazanan projeler hakkında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; “İki gencimiz TÜBİTAK´ı, Türkiye’yi temsil edecek. Projelerin ikisini de Fethi Gemuhluoğlu Fen Lisesi öğrencileri hazırladı. Kimya alanında Muhammed Doğan, Biyoloji alanında ise Ali Umut Güler ve Zeynep Coşkun bu yarışmaya katılacak” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı;” Öğrencilerimiz emek verdi, bir şeyler ortaya koymaya çalıştı. Bu çalışmalar bizim için çok önemli, bilimsel temelli projelerin ülkeye katkı sunacağına inanıyorum ”dedi.

Daha sonra Zeynep Coşkun, Fosfat ve Petrol Türevi Maddeler İçermeyen, çevreyi daha az kirleten temizlik ürünleri projesini, Muhammed Doğan, kök boyayla boyanmış güneş panellerinin enerji verimliliğine etkisini araştırdığı projesini anlattı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen program fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Malatya’dan Intel ISEF Uluslar arası Bilim Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek 2 projeye ait bilgiler:

1-Kimya alanında, Malatya Bilim ve Sanat Merkezinden, danışmanlığını Savaş Zafer Güler’in yaptığı, Muhammet Melih Doğan’ın(Fetih Gemuhluoğlu Lisesi 12. Sınıf) hazırladığı “DSSC PANELLERİNDE, İNDUYUM, KALAY OKSİT İLE FLOR KALAYT OKSİT KAPLAMALRIN KARŞILAŞTIRILMASI VE FARKLI ORGANİK BOYALARLA VERİM ARTIRIMI ”adlı proje, 

2-Biyoloji alanında, Malatya Bilim ve Sanat Merkezinden danışmanlığını Güler Karaaslan’ın yaptığı, öğrencilerden Zeynep Coşkun (Fetih Gemuhluoğlu Lisesi 12. Sınıf) ve Ali Umut Güler’in ( Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesi) ortak hazırladığı “ FOSFAT VE PETROL TÜREVİ MADDELER İÇEREN VE İÇERMEYEN TEMİZLEME ÜRÜNLERİNİN SUCUL VE KARASAL EKOSİSTEMDEKİ CANLILAR ÜZERİNDEKİ TOKSİTİTESİ VE LETALİTESİNİN KARŞILAŞTIRILMASI ”adli proje.

14-12-201714-12-201714-12-201714-12-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.