MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnsan, İnsan Gölgesinde Yetişir

İnsan, İnsan Gölgesinde Yetişir

Öğretmen, Öğretmenin Gölgesinde Yetişecek 
 

     Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri’nin açılış programı düzenlendi.

    Battalgazi Halk Eğitim salonunda düzenlenen törene Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Bekir Şirin, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Maarif Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve danışman öğretmenler katıldı.

    Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri’nin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ;” Öğretmenlerimize neyin doğru neyin yanlış olduğunu, iyi bir sınıf yönetiminin nasıl olması gerektiğini söz ile anlatarak değil, davranışlarımızla örnek olmamız gerekmektedir” dedi. 

   Tatlı; Bu sistemle bir abi kardeş, abla kardeş ilişkisi oluşturuyoruz. Onun için bu süreci biz sadece öğretmen adaylara yönelik bir süreç olarak görmüyoruz, aynı zamanda kıdemli öğretmen arkadaşlarımız için de çok değerli, verimli ve bereketli bir süreç olacağına inanıyoruz" diye konuştu. 

   Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Bekir Şirin ise;  "İnsan, insan gölgesinde yetişir" çünkü öğretmenlik sadece bilgiyle yapılan bir iş değil, öğretmenlik aynı zamanda bir sanat ve bu sanat da ustaların yanında öğrenilir. Sizler de yıllarını bu mesleğe vermiş usta öğretmenler, usta rehberler olarak genç arkadaşlarımıza mesleğimizin inceliklerini, güzelliklerini ve aynı zamanda da bazı zorluklarını tanıtma imkânını bulacaksınız. Sizin yanınızda bu arkadaşlarımız, öğretmen mesleğini öğretmekle kalmayacaklar, aynı zamanda bir duruş kazanacaklar." dedi.

    Şirin," Danışman öğretmen eğitim sürecinde, genç öğretmen adaylarımız nasıl başlarlarsa meslek hayatları ona göre biçimlenecek. Burada da size büyük görev düşüyor. Ben bu görevi hakkıyla yerine getireceğinizden, gönüllülük esasıyla başladığınız bu çalışmalarda gerçekten genç öğretmen arkadaşlarımıza çok önemli değerler kazandıracağınızdan eminim. Tekrar gayretleriniz, heyecanınız ve katkılarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

     Konuşmaların ardından eğitimci danışman  öğretmenlere seminer verildi.

   

23-02-201623-02-201623-02-201623-02-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.