MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Yardım Eğitim Merkezi Açıldı

İlk Yardım Eğitim Merkezi Açıldı

İlk Yardım Eğitim Merkezi Açıldı

20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “İlkyardım Eğitim Merkezi” açılışı yapıldı.

İlkyardım Eğitim Merkezi açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sadun Kılınç,  İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi İl Koordinatörü Murat Sarıbaş ve kursiyerler katıldı.

İlkyardım Eğitim Merkezi açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesi ile çalışıyoruz eğitim ve öğretimin ancak sağlıklı ve güvenli okullarda bilinçli çalışanlarla en yüksek seviyeye ulaşacağına inanıyoruz” dedi.

“İş Sağlığı ve Güvenliğini Özümsemek ve Uygulamak” hepimizin görevidir diyen Tatlı; “Ülkemizde birçok insanın ilkyardım eğitimi eksikliğinden ve acil durumlarda uygulanan yanlış yöntemlerden dolayı birçok insan, sakat kalabilmekte veya ölebilmektedir.

Bu nedenle İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimimiz tarafından, Malatya da son 1 yıl içinde il genelinde okullarımız ve kurumlarımızda çalışanlara yönelik olarak “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” verilmekte ve  ayrıca 900 çalışanımıza da Yangın Eğitimi vermekteyiz" şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’dan sonra konuşan ve kurs hakkında bilgiler veren İl Koordinatörü Murat Sarıbaş ise,  “İnsanın en temel hakkı olan yaşama hakkını tehdit eden ve çoğu kez karşımıza kazalar ve meslek hastalıkları olarak çıkan tehlikelerden insanları korumak, tehlikeleri ortadan kaldırmak veya kabul edilebilir düzeye indirmek amacı ile 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu yürürlüğe girmiştir. Bu kanun kapsamında ilimizde bulunan 730 kurumumuzda risk analizlerini yaparak tehlikeleri belirledik ve düzeltici önleyici faaliyetlerle riskleri kabul edilebilir seviyeye indirgemeye çalışıyoruz ”dedi.

 

07-02-201707-02-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.