MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İlk İşim Okullarda Değişim" Projesi Kapsamında Sertifika Töreni Düzenlendi"İlk İşim Okullarda Değişim" Projesi Kapsamında Sertifika Töreni Düzenlendi


   Kale Seramik Vakfı’nın (KSV) ‘İlk İşim Okullarda Değişim’ projesi kapsamında Meslek Edindirme Kursunu bitiren ustalara sertifika törene düzenlendi.

   Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik eğitim, sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı’nın (KSV) ‘İlk İşim Okullarda Değişim’ projesi kapsamında Yeşilyurt İlçemizin 17 okulunda tadilat yapılarak ıslak alanlar elden geçirilmiş, 5 okulumuzun malzemeleri Kale Grubu Vakfı tarafından karşılanmış olup işçilikleri Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi tarafından karşılanmıştır.

   Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene Vali Kamçı, Dr. M. Şamil Horasanlı, Kale Grup Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, protokol üyeleri, tadilat yapılan okulların öğretmen ve öğrencileri ile sertifika alacak kursiyerler katıldı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan törende İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı;  “Bu proje her yönüyle çok güzel bir proje. Dr. İbrahim BODUR Kale Seramik Eğitim Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı başta olmak üzere Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezine ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  Daha sonra Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, kursiyerler adına Ramazan Çamurlu ve Kale Grup Başkanı Zeynep Bodur Okyay’ın konuşmalarının ardından Vali Kamçı yaptığı konuşmasında, “Bugün burada, kurulduğu günden bu yana eğitim, istihdam ve girişimcilik alanlarında faaliyet sergileyen Dr. İbrahim Bodur Kale Seramik Eğitim Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı’nın, başarıyla omuzladığı sosyal sorumluluk bilincini halkımıza nasıl ulaştırdığına tanıklık etmek ve meslek sahibi olan kursiyerlerimizin sevincine ortak olmak üzere toplanmış bulunuyoruz.

  Malumlarınız olduğu üzere işsiz nüfusumuzun büyük çoğunluğu vasıfsız elemanlardan oluşmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir dalda bilgi ve tecrübesi olmayan bu vatandaşlarımızın iş bulmaları da bir hayli zordur. Üstelik iş talebinde bulunan herkesi hizmet sektöründe istihdam etmek de mümkün değildir. Bu nedenle meslek edindirme kursları son derece önem arz etmektedir ve bu kurslar işsizlik sorununun çözümüne hatırı sayılır bir katkı sağlamaktadır.” dedi.

  Vali Kamçı; “Dr. İbrahim BODUR Kale Seramik Eğitim Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından “İlk İşim Okullarda Değişim” projesi kapsamında Yeşilyurt İlçemizin 17 okulunda tadilat yapılarak ıslak alanlar elden geçirilmiştir. 5 okulumuzun malzemeleri Kale Grubu Vakfı tarafından karşılanmış olup işçilikleri Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi tarafından karşılanmıştır.

  İşçilik bedelleri İş-Kur il Müdürlüğünün proje katkısıyla ödenmiştir. Kalan 12 okulumuzun malzeme ihtiyaçları yine Vakıfça karşılanmış, işçilik ücretleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce karşılanmıştır.

  Bunlara ilaveten kursiyerlerimize Kale Grubu tarafından Seramik Ustası Ekipmanı sağlanacak ve tadilatı yapılan okullarda eğitim gören 289 öğrencimize kışlık mont, ayakkabı ve kırtasiye seti Vakıf tarafından hediye edilecektir.

  İnsana yapılan yatırım çok anlamlı ve çok kıymetlidir! Aldıkları eğitim sonrası sertifikalarını alan kursiyerlerin işe başlaması, kendilerini ve ailelerini olduğu kadar, bizleri de sevindirmektedir. Çünkü ülkemizin en büyük ihtiyacı, çalışan ve üreten yurttaşlardır. Bu doğrultuda yapılan her çalışma, atılan her adım kutsaldır!

  Bu duygu ve düşüncelerle, milli ekonomiye yaptıkları bu önemli katkıdan dolayı Dr. İbrahim Bodur Kale Seramik Eğitim Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı’na huzurlarınızda teşekkür etmeyi bir borç biliyor, kendilerine çalışma hayatlarında üstün başarılar diliyor, sertifika alan kursiyerlerimizi tebrik ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

  Sertifika almayı hak kazanan kursiyerlere sertifikalarını verilmesinin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle tören sona erdi.

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.