MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Behçet Bakır'ın Göreve Başlama Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Behçet Bakır'ın Göreve Başlama Mesajı

Aziz Hemşehrilerim.

Ülkemizin kadim şehirlerinden Malatya'da İl Milli Eğitim Müdürü olarak hizmet edecek olmanın heyecanını, mutluluğunu bu kentin bir evladı olarak yaşıyor; bizleri bu vazifeye layık gören Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN'e şükranlarımı arz ediyorum.

Bizlerden önce şehrimize eğitim alanında hizmet eden, katkı sunan kıymetli il Milli Eğitim müdürlerimize teşekkür ederken bu kutlu bayrağı daha da ileriye taşımanın bedihi sorumluluğuyla hareket etmeyi yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Bakanlığımızın farklı kademelerinde yaptığım görevlerden edindiğim bilgi ve deneyimlerle beraber tüm paydaşlarımızla istişare edip güzide şehrimizin dinamiklerini de dikkate alarak eğitim alanında ciddi mesafeler kat etme isteğimizi her alanda zirveyi hedefleyecek multidisipliner bir vizyonla eyleme dökebilme azmini ulvi bir motivasyonla yürüteceğimizin; aslolanın insan olduğu bilinciyle hareket ederek farklılıkları yok saymadan hedeflerimizin gerçekleşmesi noktasında muvazeneyi de gözeterek çözüm odaklı bir anlayışla görevimizi sürdürme gayreti içinde olacağımızın hassaten bilinmesini isterim.

Depremin yol açtığı çok ağır maddi tahribatı gidermenin yeni eğitim mekânlarının ivedilikle inşasının öncelik olduğu bu dönemde hem maddi tahribatı hem de manevi tahribatı gidermek gayesini güderek bütün birimlerimizle birlikte şeffaf yönetim ve takım çalışmasını ön planda tutarak var olan potansiyelimizi en iyi şekilde değerlendireceğimizi, ilimizde bulunan diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte uyum ve ahenk içerisinde vereceğimiz hizmetlerle çocuklarımıza en güzel eğitim-öğretim ortamlarını hazırlamanın gayreti içerisinde olacağımızı da ifade etmek isterim.

Tüm bunları yaparken Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığımızın halesinde vücut bulacak, tüm vatandaşlarımızın ve toplumun refah ve mutluluğunu artırmak; Öte yandan milli birlik ve bütünlük içinde iktisadi, sosyal ve kültürel kalkınmayı desteklemek ve hızlandırmak ve nihayet Türk Milletini çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, seçkin bir ortağı yapma iradesinin bir neferi olma bilincini şiar edinerek görevimizi yürüteceğimizi paylaşmak istiyorum.

Son olarak bu kadim şehrin tekrar ayağa kalkmasını can-ı gönülden isteyen her bir paydaşımızdan bu tecdid döneminde Malatya'mızı hak ettiği konuma getirme gayretlerimize destek beklediğimizi, şehrin ancak bu şekilde ayağa kalkacağı bilinciyle hareket edeceğini umuyor şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Allah mahcup eylemesin.

 

Behçet BAKIR

İl Milli Eğitim Müdürü

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.