MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Behçet Bakır'ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi Yıl Sonu Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Behçet Bakır'ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi Yıl Sonu Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Behçet Bakır'ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi Yıl Sonu Mesajı

Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız 2023-2024 eğitim-öğretim yılını sağlıkla ve başarıyla tamamlamanın sevinç ve gururunu gönülden yaşıyoruz. Deprem sonrası eğitim öğretim sürecinde gösterdikleri gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutlarım.

Evlatlarımızın muvaffak olmaları, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle geleceklerine yön verebilmeleri; akıl, bilim, inanç ve kültürümüzle güçlendirilmiş bir eğitim sistemi ile mümkündür. Yeni dönemde; Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli doğrultusunda millî ve manevi değerlerine sahip çıkan, ailesine, vatanına ve milletine hizmetini önceleyen, görev ve sorumluluklarını içtenlikle benimseyen bireyleri yetiştirmek en temel hedefimizdir.

 Sevgili Öğrencilerimiz,

Azminizle, emeklerinizle, ideallerinizin peşinde dolu dolu geçirdiğiniz eğitim öğretim dönemi boyunca öğretmenlerimizin aydınlattığı yolda hayallerinize biraz daha yaklaştınız. Yoğun bir çaba gerektiren bu sürecin ardından iyi bir tatili fazlasıyla hak ettiniz. Siz kıymetli evlatlarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı, tam donanımlı bir şekilde yetişmesi en büyük amacımız. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin beceri temelli yaklaşımını temsil eden okullarımızda uygulanacak olan zanaat atölyelerinde yeni beceriler kazanabilir, ayrıca Bakanlığımızın yaz tatiline özel hazırladığı zengin içerikli etkinlik kitaplarından faydalanabilirsiniz. Tatili en verimli şekilde değerlendireceğinize inanıyorum, tatil sevincini doyasıya yaşarken okumayı ve araştırmayı da ihmal etmeyin. Kitaplar yoldaşınız olsun.

 Kıymetli Öğretmenlerim,

Maarif davası için öğretmenlerimizle aynı ideal doğrultusunda mücadele etmekten kıvanç duyuyorum. Milletimizin bizlere emaneti olan evlatlarımıza gösterdiğiniz fedakârlık ve şefkatiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bir hayat biçimine dönüşmüş mesleğinizi icra ederken ortaya koyduğunuz fedakârlıklarla nice başarıların altında sizin emekleriniz var. Her durum ve şartta eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde ve ilimizin başarı seviyesinin artırılmasında göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere tebrik ediyorum. Yeni dönemde yeni bir müfredat ile sınıflarınızda olmanızı temenni ediyorum. İyi tatiller diliyorum.

 Kıymetli Velilerimiz,

En değerli varlığımız olan çocuklarımıza eğitim öğretim süreci boyunca desteklerinizi esirgemediğiniz için şükranlarımı sunuyorum. Velilerimizin çocuklarımıza karşı sergilediği doğru yaklaşım, onlarla kurduğu etkili iletişim ve onlara duyduğu koşulsuz sevgi, şüphesiz eğitimin temel dayanakları arasındadır. Evlatlarımıza gösterdiğiniz özveri için her bir velimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

  Eğitim camiamıza iyi tatiller dilerim...

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.