MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Behçet Bakır'ın "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü" Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Behçet Bakır'ın

İl Müdürümüz Sayın Behçet Bakır'ın "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü" Mesajı

Bugün, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. Yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Çanakkale, tarihimizin en büyük destanlarından biri olarak şanlı sayfalarımızda yerini almıştır.

Bu büyük zaferde vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Onların kahramanlığı ve fedakârlığı, bizlere bağımsızlık ve özgürlük yolunda ilham vermektedir.

18 Mart Çanakkale Zaferi, Türk milletinin birlik ve beraberlik ruhunu en güçlü şekilde ortaya koyduğu bir zaferdir. Bu birlik ve beraberlik ruhu, bizlere her daim yol göstermekte ve güç vermekte olan bir değerdir.

Bizler, bu büyük zaferin mirasçıları olarak, vatanımızı korumak ve ülkemizi daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu düşüncelerle Çanakkale Zaferi'nin 109. Yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.

 

                                                                                                                                                                                                                   Behçet BAKIR

                                                                                                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.