MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Behçet Bakır Yeşilyurt İlçesi Muhtarları İle İstişare Toplantısı Düzenledi.

İl Müdürümüz Sayın Behçet Bakır Yeşilyurt İlçesi Muhtarları İle İstişare Toplantısı Düzenledi.

İl Müdürümüz Sayın Behçet Bakır Yeşilyurt İlçesi Muhtarları İle İstişare Toplantısı Düzenledi.

İl Müdürümüz Sayın Behçet Bakır, Yeşilyurt ilçe muhtarlarıyla toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda eğitim-öğretim konuları, okulların ihtiyaçları, okul eşleştirmeleri, konteyner kentlerde kalan öğrencilerin okullarımıza ulaşımı, okulların bakım onarım çalışmaları ele alındı.

Şehriban Günata Anadolu Lisemizde gerçekleştirilen toplantıya muhtarlarımızın yanı sıra İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri katıldı.

Toplantı boyunca, okullarımızın fiziksel koşulları, öğretmen ve öğrenci ihtiyaçları, eğitim materyalleri, deprem sonrası bakım ve onarımı devam eden okullarımızın durumları, eğitimdeki güncel gelişmeler görüşüldü.

İl müdürümüz Sayın Behçet Bakır Yeşilyurt ilçemiz mahalle muhtarlarıyla gerçekleştirdiği toplantıda, " Eğitimde muhtarlarımızın önemi oldukça büyük. Muhtarlarımız, yerel yönetimlerin en temel temsilcileri olarak, mahallelerindeki eğitim faaliyetlerinin desteklenmesi, yönlendirilmesi ve geliştirilmesinde kritik bir rol oynarlar. Yerel düzeyde yapılan çalışmalar eğitim çalışmalarımızda önemli bir yere sahiptir. " dedi.

Depremin ardından okullarımızıda bakım ve onarım çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini belirten İl Müdürümüz Sayın Behçet Bakır, " Depremin ardından, eğitim faaliyetlerine ara verilmeden onarım çalışmalarına başladık. İnşaat ekipleri, hasar gören binaların tespiti ve onarımı için gece gündüz çalışıyor. Bu sayede öğrencilerin eğitim süreci kesintiye uğramadan sürdürülüyor. Depremden sonra okulların yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanması sürecini, hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz." dedi.

Muhtarlarımız, mahallelerindeki eğitim faaliyetlerini desteklemek ve geliştirmek için neler yapabilecekleri konusunda fikirlerini paylaştılar.

31-08-202331-08-202331-08-202331-08-202331-08-2023

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.