MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Hatice Özdemir Öğrencilerimizle Tanışma Programında Bir Araya Geldi

İl Müdürümüz Hatice Özdemir Öğrencilerimizle Tanışma Programında Bir Araya Geldi

İl Müdürümüz Hatice Özdemir Öğrencilerimizle Tanışma Programında Bir Araya Geldi

İl Müdürümüz Hatice Özdemir Hacı Hasan Kavuk Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezini ziyaret ederek yeni başlayan öğrencilerimiz adına verilen tanışma programına katıldı.

Hacı Hasan Kavuk Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğretmen ve öğrencileri ile bir araya gelen İl Müdürümüz Hatice Özdemir okul bünyesinde bulanan atölyeleri gezerek öğrencilerin yaptıkları çalışmaları inceledi. Ardından öğrenciler ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

İl Müdürümüz Hatice Özdemir mesleki ve teknik eğitim merkezlerinin önemine değinerek, "Meslekî ve teknik eğitim sosyal ve ekonomik sektörler ile iş birliği içinde ulusal ve uluslararası meslekî yeterliliğe, meslek ahlâkına ve meslekî değerlere sahip, yenilikçi, girişimci, üretken, ekonomiye değer katan ehil iş gücü yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Meslekî ve teknik eğitim ile bireylerin ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda uygun öğrenme fırsatlarının sunulduğu, iş ve meslek ahlakını merkeze alan yenilikçi, istihdama hazırlayan, iktisadi ve sosyal sektörlerin ihtiyaçlarına göre geliştirilen ve paydaşlarla iş birliği içinde sürekli yenilenen bir meslekî ve teknik eğitim sistemi oluşturuldu." dedi.

04-10-202204-10-2022

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.