MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hatice ÖZDEMİR Göreve Başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hatice ÖZDEMİR Göreve Başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hatice Özdemir Göreve Başladı

12 Nisan 2022 tarihi itibariyle Malatya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevime başlamış bulunuyorum.

Öncelikle Malatya'mıza ve Malatya'daki öğrencilerimize hizmet etmeyi nasip eden Allah'a şükrediyor, bizi bu vazifeye layık gören devlet büyüklerimize teşekkürü bir borç biliyorum.

Somuncu Baba, Battalgazi, Sadrettin Konevî, Niyazi-i Mısrî, İbni Arabî, Turgut Özal gibi büyük şahsiyetler yetiştirmiş ilimde irfanda her zaman önde olmuş kadim medeniyetimizin ve tarihe yön veren şahsiyetlerin yurdu Malatya'ya hizmet edecek olmanın mutluluğu içerisindeyim.

Malatya geçmişten günümüze nice değeri yetiştirip millete armağan eden güzide bir şehrimiz. Üstün gayret ve tükenmez bir azim ile çalışarak bu geleneği devam ettirecek şehrimizden yeni öncülerin çıkması için gece gündüz demeden aşkla ve şevkle çalışacağız.

Bu şehirdeki iyilik iklimi hiçbir zaman kaybolmamıştır. Malatya'nın doğasında var olan bu güzelliğin kesintisiz süreceğine olan inancımız tamdır. Bu inançla bize emanet edilen çocuklarımızın milli manevi değerlerine bağlı, içinde yaşadığı çağın şartlarını doğru okuyan, ufku açık hedef sahibi bireyler olarak yetişebilmeleri doğrultusunda gerekli şartları oluşturmak için büyük çaba sarfedeceğiz.

Cesaret, feraset gibi üstün hasletleri üzerinde hakkıyla taşıyan bütün Malatyalı vatandaşlarımızla tek yürek olacağız ve şehrimizin hak ettiği eğitim hizmetini alması için omuz omuza çalışacağız.

Farklı kültürleri kardeşlik ekseninde buluşturma tecrübesine sahip Medeniyet beşiği bu kutlu şehre hizmet etmek bizim için şereftir. Bu yolda Malatya'nın tarihi birikiminden kültürel zenginliklerinden istifade ederek her türlü zorluğu kolaylıkla aşacağımıza inanıyoruz.

Eğitimin önemine inanan bu güzel memlekete gönül vermiş bütün Malatyalı hemşerilerimizin önerileri bizim için çok kıymetlidir. İstişarenin bereketi ile ortaya çıkacak ortak akıl ve ortak bir heyecan ile inşallah başarıya hep birlikte imza atacağız.

Herkesi kucaklayan bir tavırla, eğitime dair görüş belirten, çözüm öneren herkesi can kulağıyla dinleyeceğiz. Sadece kapılarımız değil gönlümüz de bu güzide şehrin güzel insanlarına her daim açık olacaktır.

Güzel Malatya'mızın her ilçesi, her mahallesi, her köşesi bizim için çok değerlidir. Merkezden taşraya kadar bütün okullarımızın her türlü ihtiyaçlarında her zaman yanlarında olacağız. Uzaklara da yakın duracağız.

Eğitimde başarı, işine odaklanmış bir ekip ve adanmış kadrolarla sağlanır. Mesleğinin kutsiyetinin farkında olarak fedakârca çalışan değerli meslektaşlarımla beraber, kıymetli velilerimizin de destekleriyle şehrimizin eğitimine anlamlı katkılar sunacağımıza içtenlikle inanıyorum.

Bu vesileyle vatanını ve milletini yürekten seven, devletine gönülden bağlı güzel insanların kenti Malatya'da bizlere hizmet etme imkânını sunan Sayın Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer'e şükranlarımı sunuyorum. Sıcak bir karşılamayla bizi bağrına basan sanki uzun yıllardır bu şehirde yaşıyormuş hissini bizde uyandıran aziz Malatyalılara da kalbi teşekkürlerimi arz ediyorum.

Bu düşüncelerle yeni dönemin sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğretmen ve yöneticilerimize, velilerimize Malatya'mızın tüm eğitim camiasına hayırlar getirmesini diliyorum.

Merhaba Malatya...

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.