MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı TEOG Danışma Merkezi ve LYS Tercih Danışma Merkezlerini İnceledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı TEOG Danışma Merkezi ve LYS Tercih Danışma Merkezlerini İnceledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı TEOG Danışma Merkezi ve LYS Tercih Danışma Merkezlerini İnceledi.

   İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı TEOG Danışma Merkezi ve LYS Tercih Danışma Merkezlerini inceledi. Tatlı´ya, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Nazım Gümüş eşlik etti.

   Tatlı, TEOG ve LYS sınavlarında tercih yapacak öğrencilere başarılar dilemek, TEOG Danışma Merkezi ve LYS Tercih Danışma Merkezlerindeki eksiklikleri yerinde görüp değerlendirmek maksadıyla okullarda incelemelerde bulundu.

   İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, TEOG Danışma Merkezi ve LYS Tercih Danışma Merkezi ziyareti kapsamında Atatürk Ortaokulu, Hacı Hüseyin Kölük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatma Aliye İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sümer Ortaokulu’nu ziyaret ederek okul idaresinden ve TEOG Danışma ve LYS Tercih Danışma Merkezlerinde görevli rehber öğretmenlerinden bilgiler aldı.  TEOG ve LYS tercihleri hakkında rehber öğretmenlerle sohbet ederek özveriyle burada çalıştıkları için teşekkür etti.

   Tatlı, “Bu yıl 11 ilçemizde 23 okulda açmış olduğumuz danışmanlık bürolarında 6-16 Temmuz tarihleri arasında TEOG ve LYS sistemiyle ilgili öğrenci ve velilerimize tercih danışmanlığı okullarımızda devam edecektir. Öğrencilerimiz aldıkları puanlara göre doğru tercihler yapması eğitimi ve mesleki gelecekleri açısından çok önemlidir. Çocuklarımızın seçtikleri okullar onların büyük oranda gelecek planlarını belirlemektedir. Bu nedenle 23 okulumuzda görevli 70 Rehberlik öğretmenimizle çocuklarımızın doğru tercihler yapması için çaba göstereceğiz. Ortak Sınav sonuçlarının tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi.

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.