MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Ortaöğretim Müdürleri İle Telekonferans Toplantısı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Ortaöğretim Müdürleri İle Telekonferans Toplantısı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Ortaöğretim Müdürleri İle Telekonferans Toplantısı Yaptı

Koronavirüs (COVID-19) salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Ortaöğretim Müdürleri ile yapılan değerlendirme toplantılarını telekonferans üzerinden gerçekleştirdi.

Salgın süresince eğitim öğretim ve uzaktan eğitim ile ilgili konuların görüşüldüğü telekonferans toplantısında İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı," 2020 yılı Mart ayı itibariyle hayatımıza giren Covid-19 Salgını nedeniyle ilimize bağlı tüm eğitim kurumlarımıza Bakanlığımızın verdiği zaman diliminde ara verilmiştir. Her ne kadar eğitim kurumlarına ara verilse de eğitim öğretime ara verilmemiştir. Eğitim sistemimizde zorunlu bir değişiklik yapılarak tüm eğitim uygulamaları dijital platforma geçirilmiş ve uzaktan eğitim gündemimize gelmiştir. Bakanlığımız EBATV kanalları ve EBA dijital platformunu öğrencilerimizin öğrenme ihtiyaçlarına uygun olarak kısa sürede yapılandırmış ve öğrencilerin erişimine açmıştır." dedi.

Uzaktan eğitim konusunda bilgiler paylaşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, çocuklarımızın ve ailelerinin evde kaldıkları süreci verimli bir şekilde değerlendirmeleri için İl Müdürlüğümüzce Covid-19 Salgın Süreci Eylem Planı hazırlandığını belirterek, okul müdürlerine konuyla ilgili bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı'nın telekonferans üzerinden okul müdürlerinin sorun ve önerilerini dinlemesiyle toplantı sona erdi.

07-05-2020

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.