MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi Atatürk Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisine Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi Atatürk Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisine Katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından ortaklaşa yürütülen“ TÜBİTAK Bilim Fuarı” proje kapsamında, Battalgazi Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan serginin açılışı yapıldı.

Battalgazi Atatürk Ortaokulu bahçesinde düzenlenen açılışa; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Demir, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü programın açılışında yaptığı konuşmada, “öğrenmeye istekli, araştıran, analiz eden, üreten bir gençlik için bilim fuarları eğitimdeki en verimli metotlardan biridir” dedi.

Tatlı, konuşmasının sonunda öğrencilerin sevgisini katarak ürettikleri çalışmaları tebrik ederek, ileriki hayatlarında başarılar diledi.

        Ardından İl Milli Eğitim Müdürü ile beraberindeki heyet, açılış kurdelesini kesti.  TÜBİTAK Bilim Fuarında sergilenen projeleri yakından inceleyen heyet, öğrencilere projeleri hakkında sorular sordu. Sergi bitiminde sergi için çocuklara hazırlanan pastayı öğrenciler ile birlikte kesen Tatlı, kesilen pastayı öğrencilere elleriyle ikram etti.

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.