MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İnönü Üniversitesi Arasında Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İnönü Üniversitesi Arasında Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İnönü Üniversitesi Arasında Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı

 

İl Müdürlüğümüz ve İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi arasında iki adet projenin protokolü imzaladı.

İnönü Üniversitesi Rektörlüğü'nde düzenlenen imza törenine İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Üniversite Genel sekreteri Mustafa Gezer, Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Mehmet Ilkım, Doç. Dr. Mehmet Güllü, Milli Eğitim Şube Müdürü Akın Coşkun, Yeşilyurt Milli Eğitim Şube Müdürü Erkan Şimşek, Seyfettin Duman, Spor Lisesi Müdürü Bedrettin Dolanbay ve Spor Bilimleri Fakültesi Sekreteri İsmet Akpolat katıldı. 

Protokolde özel gereksinimli bireylere yönelik spora yönlendirme çalışmaları kapsamında orta öğretimini tamamlayan bireylerle çeşitli fiziksel aktivitelerin yapılması amaçlandı, bu vesileyle özel gereksinimli bireylere yönelik "Yaşam boyu eğitim, yaşam boyu spor" projesi imzalandı. Spor Lisesi ile yapılan protokolde ise "Spor Lisesi öğrencilerinin; Spor Bilimleri Fakültesinin her türlü kurs, seminer, sosyal ve kültürel faaliyetlerinden yararlandırılması" amaçlandı.

İmza töreni sırasında Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokollerden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Kızılay, Spor Bilimleri Fakültesinin başarı ile bitirdiği Avrupa Birliği Projelerinden söz etti ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu ve ekibini tebrik etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ise Yapılan protokollerden dolayı son derece mutlu olduğunu, bu projelerin sadece başlangıç olduğunu, İnönü Üniversitesinin desteğini almalarının kendileri için çok önemli olduğunu belirtti ve birlikte güzel işler başaracaklarını ifade etti.

 Projeler ile ilgili detayları anlatan Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu:

"Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kızılay sürekli bize destek olmakta ve daha büyük projeler için bizi teşvik etmektedir. Bu anlamda sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kızılay'a çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürümüz Battal Kanbay'a da projelere vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

13-11-202013-11-202013-11-202013-11-2020

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.