MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından “Cerablus ve El-Bab’a” Yardım TIR’ları Gönderildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından  “Cerablus ve El-Bab’a” Yardım TIR’ları Gönderildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından  “Cerablus ve El-Bab’a” Yardım TIR’ları Gönderildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Suriye Cerablus ve El-Bab’ daki savaş mağduru vatandaşlar ve öğrenciler için 2 TIR Eğitim Yardımı düzenlenen tören ile gönderildi.

Malatya Valiliği koordinesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törene; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Demir, Yabancılardan sorumlu İl Koordinatörü Şube Müdürü Mehmet Ateş, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Fırat Kalkanı Operasyonu çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin oluşturdukları El-Bab ve Cerablus’taki güvenli bölgede eğitim ve öğretim faaliyetlerinin devam etmesi için Bakanlığımızın uhdesinde yürütülen Suriyeli çocukların eğitimi konusunda yardım kampanyası devam ediyor. Bizler Malatya’mızda 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 10 TIR’la 100 derslik bir donatım malzemesi, temizlik malzemesi ve kırtasiye malzemesi gönderdik. Şimdi de Gaziantep ve Kilis’in 10 derslik Cerablus, 10 derslikte El-Bab olmak üzere malzeme talebi oldu. Biz de bugün yardım tırlarından birini Cerablus’a diğerine de El-Bab’a gönderiyoruz. Gönderdiğimiz 2 TIR eğitim yardımı bizim hoşgörü ve yardım iklimimizin en güzel göstergesidir” şeklinde konuştu. 

Tatlı, “Bu yardımların hazırlanmasına katkı sunan öğretmen, öğrenci ve okul idarecilerine teşekkür ediyorum” dedi. 

"01-11-201701-11-2017 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.