MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

2021- 2022 Eğitim öğretim yılı İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısı Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Mustafa Şahin Başkanlığında gerçekleştirilen İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısında, İl Müdürlüğümüzce hazırlanan detaylı bir sunum gerçekleştirilerek eğitimde kalitenin artırılması, kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, eğitime erişim olanaklarının artırılması konuları görüşüldü.

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, " Eğitim son derece kapsayıcı ve çok paydaşlı bir süreçtir. Salgın sürecinde yüz yüze eğitim olanaklarımızı sonuna kadar kullanmak istiyoruz. Yerel yönetimlerden, ilgili il müdürlüklerine kadar tüm çabalarımızı birleştirerek yol almak amacındayız. Eğitim öğretim faaliyetlerimizi kültür, sanat, spor ve bilimsel çalışmalarla harmanlayarak okul hayatını zenginleştirmek hedefiyle öğrencilerimizin motivasyonlarını yükseltiyoruz. Stratejik planlama çerçevesinde adımlarımızı atıyoruz. LGS ve YKS sınavlarında yakaladığımız başarıyı daha ileriye taşıma amacındayız. Bilindiği gibi ilimizde daha önce yaşanan deprem nedeniyle okul binalarımızda hasar oluşmuştu. İvedilikle onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyoruz. Çok sayıda okul binalarımızın yapımı devam etmektedir. Bizler çocuklarımıza tam donanımlı okullarla hizmet verme konusunda iyi bir noktadayız. Sayın Valimize, hayırseverlerimize çok teşekkür ediyoruz.'' dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'ın konuşmalarının ardından İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay  ''İnönü Üniversitesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile her konuda iş birliği yapmak ve size destek olmak istiyoruz. Bu konuda biz hazırız. Elimizden gelen desteği veriyoruz ama desteği daha fazla arttırmak için hazırız.'' şeklinde konuştu.

Vali Yardımcısı Mustafa Şahin '' Bir milletin en yüksek en büyük sermayesi eğitilmiş insan varlığıdır. Eğitilememiş insan kitleleri, itibar kaybına sebebiyet verdiği gibi uluslararası dünyada da böyle sıhhatlara sahip olan devletlerin herhangi bir yeri de yoktur. 'İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır'. Bu bir ilahi beyandır. İlahi adalet de buna göre tecelli etmektedir.

Tarihimiz gururumuz olmalıdır. Türk tarihini bu dönemde ilmi ve bilimsel çalışmalardaki gayretlerimizle tekrar yazabiliriz. Kalem kılıçtan daha üstün ve zaferi daha kalıcıdır.

Öğretmenler her zaman baş tacımız, toplumu şekillendiren bilge kişilerdir ve böylede olmalıdırlar. İdeal insan tipinin ilk temeli ideal öğretmenlerle okullarda şekillenmektedir.

Kitap okuyan öğretmen, kitap okuyan öğrenci modeli geliştirilmeli okullar ilim aydınlanma yuvası olmalıdır. Çocuklarımızda öğrenme merakı uyandırılmalı, keşfetmeye açık öğrenciler geliştirilmelidir.

Aile desteği olmadan eğitimde verim alınamıyor. Okul aile ilişkileri sağlam zemine oturtulmalı ve buna göre yola devam edilmelidir.'' dedi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Akgün'ün İl Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar hakkında detaylı sunum gerçekleştirmesi ile toplantı sona erdi.

 

28-09-202128-09-202128-09-202128-09-2021

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.