MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hatice Özdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İçin Mesaj Yayımladı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hatice Özdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İçin Mesaj Yayımladı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hatice Özdemir,

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İçin Mesaj Yayımladı


Meclisimizin açıldığı 23 Nisan 1920, sadece milletimiz için değil; geleceğimizin umudu çocuklarımız için de çok anlamlı bir başlangıçtır. O tarihte Meclisimizin açılması büyük bir ümidi somutlaştırdı. Her şeyden önce Milli Mücadele ile milli egemenliğin kazanılması milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ortaya koyduğu büyük fedakârlık ve kahramanlık sayesinde gerçekleşti. "Hakimiyet kayıtsız, şartsız milletindir." diyerek istiklâlimizi ve milli îradenin hâkimiyetini bütün dünyaya ilan ettiğimiz inşa edici bir tarihtir. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin bizi biz yapan değerlerle açıldığı o tarihi günün hatırasını yansıtan belgesel fotoğraflara bakıldığında çocukların da o karelere girmiş olması toplumsal tarihimizi aydınlatan önemli bir göstergedir. Bu sebeple 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı hikâyeleri büyük olan çocuklarımızın penceresinden anlamaya çalışmak gerekir. Çünkü bu bayram, bizlere bir yandan anlamlı bir gelecek açısından önceliğin çocuklarımıza verildiğini gösterirken; diğer yandan da onları can kulağıyla  dinleme ve anlama sorumluluğu yükler. Hem zaten çocuklarımızın hayallerini, yeteneklerini, yapabileceklerini, yaratıcılıklarını zenginleştirmenin yolu da böylesi bir anlayıştan geçmez mi?

Bu vesileyle, 23 Nisan 1920'de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 102. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

Malatya'nın, tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden tebrik ediyorum.

                                                                                                   

Hatice ÖZDEMİR

Malatya İl Millî Eğitim Müdürü

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.