MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti.

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti.

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve

İşbirliği Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti.

 

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran başkanlığında gerçekleşti.

İlimizdeki resmi, özel ve sivil etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koyma, hizmet tekrarı ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısına; Komisyon Üyeleri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri katıldı.

Toplantının başkanlığını yapan Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, konuşmasında; “Hayat Boyu Öğrenme sadece okulla sınırlı kalmayan bir süreçtir ki; evde, işte, hülasa sosyal hayatın bütün alanlarında devam etmektedir. Bu süreç çerçevesinde kişinin yaşı, eğitim seviyesi ya da sosyal statüsü, eğitim alması için herhangi bir engel teşkil etmemektedir. Dolayısıyla Hayat Boyu Öğrenmeyi bir yaşam biçimi olarak nitelemek yanlış olmayacaktır. Çünkü geçmişten günümüze ulaşan kadim mesleklere ilaveten, gelişen dünyaya paralel olarak yeni meslek çeşitleri ve çalışma alanları ortaya çıkmış durumdadır” şeklinde konuştu.

Vali Yardımcısı Duran, “Burada bizim üzerimize düşen de Malatya’mızın kendi ölçeği içerisinde hangi mesleklere ihtiyacı olduğunu hassasiyetle tespit ederek proje çalışmaları başlatmaktır. O nedenle, komisyonumuzun çalışmaları son derece önem arz etmektedir. Talep ve ihtiyaçların belirlenmesi, eğitim çalışmalarının ciddiyetle icra edilmesi, inanıyorum ki Malatya’nın ve ülkemizin geleceği açısından olumlu sonuçlar ortaya koyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; komisyonumuzun çalışmalarının hayırlara vesile olacağını ümit ediyor, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran’ın konuşmasından sonra İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu sunumu gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı, Hayat Boyu Öğrenme alanında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacı ile il genelinde yapılan eğitim- öğretim, kurs faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 

Toplantı, işbirliği yapılan kurumların temsilcilerinin  2017-2018 öğretim yılı için Yaygın Eğitim Faaliyetleriyle ilgili görüş ve önerilerin, alınmasının ardından sona erdi.

20-10-201720-10-201720-10-201720-10-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.