MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İkinci Yarıyıl Süt Dağıtım Töreni İle Başladı.

İkinci Yarıyıl Süt Dağıtım Töreni İle Başladı.

İkinci Yarıyıl Süt Dağıtım Töreni İle Başladı.

 

    Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa hazırlanan Okul Sütü Dağıtımı Programı ilimiz Yeşilyurt Sümer İlkokulunda düzenlendi. 

   Okul sütü dağıtımı ile birlikte Malatya Valiliği,  Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan bir projeyle ilkokul 2, 3 ve 4.sınıf öğrencilerine “Malatya Dersi” kitabı da dağıtıldı. Bu yıl Sümer İlkokulunda dağıtımına başlatılan “Malatya Dersi” kitabının önümüzdeki yıl ilimizdeki tüm okullara dağıtılacağı bildirildi.

   “Okul Sütü” ve “Malatya Dersi” kitabı dağıtım törenine, Vali Süleyman Kamçı,  Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Ahmet Çakır, Vali Yardımcısı Dr. M. Şamil Horasanlı, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Okul idarecileri ve öğretmenleri katıldı.

   Törende Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Malatya Kitapları" proje kapsamında hazırlanan kitaplar öğrencilere dağıtıldı. Bugün sadece Sümer İlkokulunda dağıtımı yapılan kitapların gelecek yıl tüm okullara dağıtılacağını anlatan Vali Süleyman Kamçı, "Gelecek yıl Büyükşehir Belediyemizin sponsorluğunda 2,3 ve 4’üncü sınıflara dağıtılacak olan Malatya Kitaplarının tanıtımını yapmış olduk. Şimdi burada dağıtımı yaptık. Tüm okullara gelecek yıl dağıtımı yapılacak. “dedi.

   Süt dağıtımı ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “ilimizde resmi-özel anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine 2015- 2016 eğitim öğretim yılının ikinci yarısından itibaren haftada üç gün (Pazartesi, Çarşamba, Cuma) uygulanacak. “dedi.

   Tatlı, “Bu programı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumlarının katılımıyla yürüteceğiz.

    İlimizde program kapsamında 422 okul olup, 63.342 öğrenciye toplam 3.040.464 adet süt dağıtımı yapılacak.

   Süt dağıtımı ile amacımız, öğrencilere, süt içme alışkanlığı kazandırmak ve dengeli beslenme suretiyle sağlıklı gelişmelerini sağlamaktır ”dedi.

 

08-02-201608-02-201608-02-201608-02-201608-02-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.