MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İilköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı

İilköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı

İilköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı

 

          İlköğretim haftası kutlama programı; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından Atatürk Anıtına Milli Eğitim Çelenk sunumu ve Battalgazi Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamı ziyareti ile başladı.

          İlköğretim Haftası programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından, Atatürk Anıtına Milli Eğitim Çelengi sunuldu. Katılımcılar tarafından saygı duruşunda bulunuldu  ve İstiklal Marşı okundu. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürleri,  Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Malatya merkez okullarının ilkokul/ortaokul öğretmenleri-öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ile vatandaşlar katıldı. Daha sonra kutlama töreninin yapılacağı Battalgazi Özel İdare İlkokuluna geçildi.

          Özel İdare İlkokulu’nda yapılan kutlama programına Vali Yardımcısı Miktat Alan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi İlçe Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, idareciler, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Kutlama programında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Malatya’da 2016-2017 eğitim-öğretim yılının 170 bin öğrenci, 6 bin 500 derslik ve 12 bin 500 öğretmenle başlattığını kaydetti.

          Türkiye geneliyle birlikte Malatya’da bütün okullarda 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı ülkedeki direnişi resimleriyle birlikte bütün okullar işleyeceklerini anlatan Tatlı, “Sergilerle, video gösterileriyle ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilmiş olan kitapçık ve broşürlerle demokrasinin bayrağının yükseltildiği 15 Temmuz’u, geleceğimizi güvencesi olan çocuklarımıza anlatacağız. Bu vesileyle 15 Temmuz’da demokrasi ve milli irade adına sokağa çıkan, hayatlarını tankların önüne seren, bu uğurda şehit olan aziz şehitlerimize rahmet, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Bizler, geleceğin mimarları olan muarif teşkilatı 15 Temmuz ruhunu, demokrasi ve milli iradeye sahip çıkacak genç nesiller yetiştireceğimize söz veriyoruz” dedi.

          Vali Yardımcısı Miktat Alan ise; bilginin çeşitlendiği, kolay ulaşılır hale geldiği hızla gelişen ve değişen bir dünya olduğunu belirterek, teknoloji ve iletişimin hızına uyum sağlamak ve olumsuzluklardan uzak kalabilmek için iyi bir eğitim almanın şart olduğuna dikkat çekti.

          Vali Yardımcısı Alan, “Sevgili öğretmenler, sizler öğrencilerinizin model aldığı örnek şahsiyetlersiniz. Ahlak temelli bir eğitim binası tesis etmek ve böylelikle geleceğimizi teminat altına almak hususunda en önemli görev sizlere düşmektedir. Karşılaşacağınız sorunları sağduyu ve hoş görüyle çözüme ulaştırdığınızda öğrencilerinizin özgüveni tam, hedeflerini bilen kişiler olarak yetiştirdiğinizde milli hedeflerimize emin adımlarla yürüyeceğimizden şüphemiz yoktur. ”dedi.

          İlköğretim Haftası kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin okunmasının ardından okulun dördüncü sınıf öğrencileri, okula yeni başlayan öğrencilere çiçek takdim ederek, arkadaşlarını sınıflarına götürdü.

          Kutlama programı, halk oyunları gösterinin ardından 15 Temmuz darbe girişimine karşı verilen mücadeleyi anlatan resim sergisinin gezilmesinin ve öğrencilere 15 Temmuz Darbe Girişimi broşürü ile kitap dağıtımının ardından sona erdi.

 20-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-2016


İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.