MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Açılış Programı Gerçekleştirildi

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Açılış Programı Gerçekleştirildi

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Açılış Programı Gerçekleştirildi

           Milli Eğitim Bakanlığınca hayat boyu öğrenme kapsamındaki eğitim öğretim faaliyetleri aracılığıyla Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında bireysel, toplumsal gelişim ile istihdam öncelikli bir yaklaşımla bireyin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirerek örgün eğitimin dışında hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerini kapsayan hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri" gerçekleştirildi.

     1-7 Haziran "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kapsamında Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen ve 3 gün boyunca devam edecek olan etkinlikte halk eğitim merkezleri tarafından yıl boyunca yapılan çalışmalar sergilenecek, çeşitli gösteriler ve etkinlikler gerçekleştirilecek.

    Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır,  "Her yıl haziran ayının ilk haftasında düzenlemiş olduğumuz hayat boyu öğrenme haftası etkinlikleri bugün de burada tüm ilçelerimizin katılımıyla yıl boyunca yapmış olduğumuz etkinliklerin kısa bir özeti olarak sunulacaktır. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu kültüre sonuna kadar sahip çıkmak hayat boyu öğrenme faaliyetlerinde başarılı çalışmalar yapmak gayreti içerisinde olduk. 2023-24 Eğitim ve öğretim döneminde yıl boyunca il genelinde 2 bin 755 kurs açtık. Bu kurslar vasıtasıyla 40 bin 30 kişiye ulaştık."dedi.

    Vali Ersin Yazıcı da gerçekleştirdiği konuşmada, şehrin geçen yıl 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilendiğinin hatırlatarak, hayatı normalleşme adına yapabildiklerinin fazlasını yapma isteği ve arzusunda olduklarını söyledi.

Sosyalleşme adına çeşitli kurslar açıldığını bildiren Yazıcı, "Ağırlıkla Türk kadınının dahil olduğu, katkı sunduğu, göz nuru el emeklerini ortaya koyduğu, öğreticilerimizin vasıtasıyla Türk kadınının içindeki arzu ve isteği sanat eserine dökmesine vesile kıldığımız ortam hazırlıyoruz. Başta konteynerde yaşayan kadınlarımız olmak üzere tüm kadınlarımız, öğrenmek istediği aktiviteye Milli Eğitimin tüm imkanlarını sunmak istiyoruz." dedi.

    Protokol konuşmalarının ardından  Vali Ersin Yazıcı, Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan "Halk Eğitimi Merkezlerinin Kapasitesinin Artırılması Projesi" kapsamında dereceye giren Yeşilyurt, Battalgazi, Akçadağ ve Arguvan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine ödüllerini takdim etti. 

     İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan "Hayat Boyu Öğrenmede İyi Uygulama Örnekleri" çalışmasında Türkiye genelinde dereceye giren Akçadağ Halk Eğitim Merkezi'ni tebrik ederek ödülünü takdim etti.

      Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi'nin hazırlamış olduğu halk oyunları gösterisinin ardından Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, kamu kurum yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar, halk eğitim merkezlerinin büyük bir özveriyle hazırladıkları stantları ziyaret etti.

05-06-202405-06-202405-06-202405-06-202405-06-202405-06-202405-06-202405-06-202405-06-2024

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.