MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HYUNDAI-TEV Anaokulu Törenle Açıldı

HYUNDAI-TEV Anaokulu Törenle Açıldı

HYUNDAI-TEV Anaokulu Törenle Açıldı

6 Şubat depremlerinde ciddi zarar gören Doğanşehir ilçesinde Hyundai ve Türk Eğitim Vakfı işbirliğiyle yapımı tamamlanan HYUNDAI-TEV Anaokulu törenle açıldı.

Törene Hyundai Assan Başkanı Sangsu Kim, Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, Hyundai Assan Satış Direktörü Jong Weon Choi, Vali Ersin Yazıcı, Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Kılıç, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı Ercan Altın, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Şükrü Tekbaş, TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır katıldı.

Halk oyunları gösterisi ve Anaokulu öğrencilerinin gösterileri ile başlayan tören; İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş ve Hyundai Assan Başkanı ve CEO'su Sangsu Kım'in konuşmaları ile devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, "6 Şubat deprem felaketinde Malatya'mız çok ciddi zarar görmüş ve yıkıma uğramıştır. Doğanşehir ilçemizde bu yıkımı ve zararı en yüksek seviyede yaşamıştır. Doğanşehir ilçemize böyle bir anaokulunun yapılması maarif camiamız için çok anlamlı ve kıymetlidir. Hayırseverlerimizce deprem sonrası 34 okulumuzun (491 derslik) inşası başlamıştır. İlimizde deprem sonrası yapımına başlanan 12 okulumuz (180 derslik) tamamlanmış durumda. 2024-2025 eğitim öğretim yılı eylül ayı itibariyle kaybetmiş olduğumuz 855 dersliğimizin minumum yüzde 75'inin fiziki gerçekleştirmesini sağlayacağız. Hyundai Assan Başkanı ve CEO'su Sayın Sangsu Kim ve Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş'ın şahsında ilçemize bu güzel okulu yaptıran Hyundai Assan Otomotiv ve Türk Eğitim Vakfı'na huzurlarınızda teşekkür ediyor, okulumuzun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Törende konuşan Vali Yazıcı; "6 Şubat'ta yaşadığımız depremlerin kötü sonuçlarını yavaş yavaş ortadan kaldırıyoruz. Vatandaşlarımızın, geleceğe umutla bakması, Malatya'mızı, tekrar ayağa kaldırmak için gayretle çalışıyoruz. Hepimiz bir ve beraberiz. Baştan beri hem kendi insanlarımız hem hayırsever vatandaşlarımız hem de dünyanın çeşitli kuruluşları tarafından burada gördüğünüz gibi İlimize, bölgemize çeşitli destekler sağlandı. Dünyada yapılacak en güzel işlerden biri de, okul yaptırmaktır. Bu vesileyle öncelikle Hyundai Ceo'suna, Yönetim Kurulu Başkanına ve buna karar verip bütçe ayıran bu iki kurumdaki güzel insanlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Teşekkürüm, yaptıkları maddi katkıdan dolayı değil gönüllerinin güzel olmasından ötürüdür." dedi.

17-05-202417-05-202417-05-202417-05-202417-05-202417-05-202417-05-2024

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.