MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklar Gülerse Dünya Güler

Çocuklar Gülerse Dünya Güler

Çocuklar Gülerse Dünya Güler

Çocuklar Gülsün Diye Derneği öncülüğünde Malatya Yazıhan ilçesinde yaptırılan anaokulu törenle açıldı. Durucasu Mahallesi'nde Bridge to Türkiye Fund (BTF) katkılarıyla yaptırılan 2 derslikli "Çocuklar Gülsün Diye BTF Anaokulu"nun açılış töreninde konuşan Vali Yardımcısı Reşit Özer Özdemir, "Hayırseverler tarafından yapılan 391 derslik sayımıza 2 tanesini daha ilave etmiş durumdayız. Depremin ilk gününden itibaren 100 okulumuzu net kullanamıyorduk. Ama şimdi inşallah önümüzdeki eğitim öğretim yılına hiçbir sorun kalmayacak şekilde bir planlama yaptık." diye konuştu.

Derneğin kurucusu ve başkanı Gülben Ergen de 53'üncü anaokullarını Yazıhan'da açmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Söz konusu okulda yepyeni öğrencilerin okuyacağını ve yetişeceğini kaydeden Ergen, "Depremin yaralarını sarmaya devam ediyoruz, edeceğiz de yeter ki unutmayalım, deprem bölgesinden elimizi çekmeyelim." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, " 6 Şubat asrın felaketinde ilimizde çok büyük yıkımlar meydana gelmiştir. Böyle bir yıkımdan sonra hayırseverlerimizin eğitim alanına ilgi duymasına, eğitime yatırım yapmasına ve toplumla kucaklaşmasına vesile olmuştur. Hayırseverlerimiz tarafından yapılan bu destekler Malatya maarifi olarak bizleri çok memnun etmiştir. Çocuklar Gülsün Diye Derneği tarafından yaptırılan bu anaokulumuz Malatya'mız adına bizleri çok mutlu etti. Bu projenin minik kalplerde yer bulacağına, çocuklarımızın geleceğinde çok önemli katkılar sağlayacağına hiç şüphemiz yoktur. Bu okulun ilimize kazandırılmasında öncülük eden Gülben Ergen Hanımefendiye bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Ayrıca BTF'nin (Bridge To Türkiye Fund) ilimiz eğitimine yapmış olduğu katkılar nedeniyle ayrıca teşekkür ediyoruz. Çocuklar gülerse dünya güler, buna inanıyoruz. Çocuklarımız hep gülsünler." dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar, açılış kurdelesini kesti. Daha sonra sanatçı Gülben Ergen sınıfları ziyaret ederek çocuklarla vakit geçirdi.

30-04-202430-04-202430-04-202430-04-2024

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.