MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışmasına Ev Sahipliği Yaptı

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışmasına Ev Sahipliği Yaptı

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışmasına Ev Sahipliği Yaptı

Türk mutfağının zengin lezzetlerini koruma ve tanıtma misyonuyla mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğü ortaöğretim kurumlarında yiyecek ve içecek hizmetleri alanında öğrenim görmekte olan öğrenciler arası "MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması" Doğu Anadolu Bölgesi Yarışması Malatya Ziraat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde düzenlenen "MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması" Doğu Anadolu Malatya Bölge Yarışmasına Elazığ ve Tunceli illerinden de öğrenciler katıldı.

MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışmasına ev sahipliği yapmanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, "Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen yarışma, öğrencilere mesleki eğitim yoluyla kazandıkları becerileri sergileme fırsatı sunarken Türk mutfağının geleneksel tatlarını da ön plana çıkarıyor.

Yarışma, ortaöğretim mesleki ve teknik kurumlarında yiyecek içecek hizmetleri alanında eğitim öğretim gören öğrencilere mutfak sanatlarındaki ustalıklarını gösterme ve Türk mutfağının zengin geçmişini gelecek nesillere aktarma fırsatı sunuyor." şeklinde açıklamalarda bulunarak dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, ödüllerini takdim etti.

İlimizde yapılan "MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması"'nda Malatya Battalgazi Ziraat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Birinci, Tunceli Merkez Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İkinci, Elazığ Merkez Şehit Mehmet Öter Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Üçüncü oldu.

Bölge birincileri 4 Mayıs'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek olan büyük finale katılmaya hak kazandılar.

16-04-202416-04-202416-04-2024

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.