MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya'nın Toplumsal Dayanışma Hikâyesi" Eba'da Yayımlanıyor

Malatya'nın Toplumsal Dayanışma Hikâyesi

Malatya'nın Toplumsal Dayanışma Hikâyesi" Eba'da Yayımlanıyor

6 Şubat 2023'te yaşanan deprem felaketinin birinci yıl dönümünde, Malatya bir kez daha dayanışma ruhu sergiliyor. Deprem felaketini yaşayan 11 il gibi pek çok öğretmen ve öğrencisini kaybeden Malatya, topluma destek olmak için hemen harekete geçti.

Felaketin ardından okullar, Malatya halkı için kapılarını açtı. Öğretmenler, en anlamlı derslerini verdi, yaraları sarmak için var gücüyle çalıştı.

   Malatya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 6 Şubat Anma Programı'nda, öğretmenlerin hazırladığı tiyatro gösterisiyle yitirdiğimiz kıymetli öğretmen ve öğrencilerimiz anıldı.

   Malatya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, kaybettiğimiz öğretmen ve öğrencilerimizi sonsuza kadar yaşatmak için isimlerini okulların kütüphane, spor salonu ve öğretmen odalarına verdi.

   Geleceğe umutla bakıp geçmişte yaşadıklarımızdan çıkarılan derslerle daha güçlü bir toplum olma yolunda ilerlerken kaybedilen öğretmen ve öğrencilerimizin anısı daima yaşatılacak.

   Bu felaketin ardından Malatya'nın gösterdiği dayanışma ve birlik ruhu öğretmen ve öğrencilerimiz için EBA "Kütüphane" bölümünde Doğa ve Çevre/Sosyal Yaşam/ Afet Bilinci kategorisinde "6 Şubat Deprem Dayanışması" olarak yayımlanıyor.

İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.  

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.