MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürlüğümüzce Hazırlanan "Şehre Nefes" Projemiz Başladı

İl Müdürlüğümüzce Hazırlanan

İl Müdürlüğümüzce Hazırlanan "Şehre Nefes" Projemiz Başladı

Öğrencilerimizin sanatın genel karakteristik özelliklerini kavramaları, sanatsal duyarlılık, düşünme, yorumlama ve yaratıcılık becerilerini geliştirmeleri; bilinçli bir sanatsever olmaları, sanatın dünyada ortak bir dil olduğu bilincini kazanmaları, sanata ilgi ve yeteneği olan öğrencilerimizin kendilerini geliştirme fırsatı bulmaları amacıyla İl Müdürlüğümüzce "Şehre Nefes" projesi başlatıldı.

 "Şehre Nefes" projemizle, okullarımızda resim ve müziğe ilgisi ve yeteneği olan öğrencilerimiz yeteneklerini sergileyerek şehrimize bir nefes, bir ses, bir renk, bir ahenk katacak. Proje kapsamında her ay farklı okullarımızın öğrencileri şehrimizin farklı noktalarında sanatsal faaliyetlerde bulunarak, deprem sonrası şehrimize hem nefes olacak, hem de yeteneklerini geliştirecekler.

Proje kapsamında Malatya Park AVM'de, Akmercan Anadolu Lisesi ve Rıdvan Mertöz Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından resim sergisi ve müzik dinletisi gerçekleştirdi. Katılımcılardan büyük beğeni alan serginin açılışını İl Müdürümüz Behçet Bakır gerçekleştirdi. Öğrencilerimizin büyük bir özveriyle hazırladıkları resimleri inceleyerek öğrencilerimizi tebrik etti.

22-02-202422-02-202422-02-202422-02-2024

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.