MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama Merkezleri Öğrencileri, Vali Süleyman Kamçı ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı Makamında Ziyaret Ettiler

İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama Merkezleri Öğrencileri, Vali Süleyman Kamçı ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı Makamında Ziyaret Ettiler

İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama Merkezleri Öğrencileri,

Vali Süleyman Kamçı ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı Makamında Ziyaret Ettiler

 

   Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun düzenlediği müsabakalarda dereceye giren Öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı ziyaret ettiler. Öğrenciler başarılarını İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile paylaştılar.

   İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama Merkezleri ve İş Uygulama Merkezi öğrencileri, kendilerini kabullerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’ya teşekkür ettiler.

   İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Özel Sporcular Spor Federasyonunun düzenlediği müsabakalarda dereceye giren Öğrencileri tebrik etti.  Tatlı, öğrencilere çeşitli hediyeler vererek öğrencileri ödüllendirdi.

   İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama Merkezleri ve İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü makam ziyaretinin ardından İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama Merkezleri ve İş Uygulama Merkezi Müdürü Ahmet Geçen, Müdür Yardımcısı Mürsel Kurt, Özel Eğitim Öğretmeni Zeynep Hilal Kurnaz, öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile birlikte, Vali Kamçı’ yı makamında ziyaret etti.

  İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama Merkezleri ve İş Uygulama Merkezi Müdürü Ahmet Geçen, Müdür Yardımcısı Mürsel Kurt, Özel Eğitim Öğretmeni Zeynep Hilal Kurnaz ve  İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı kendilerini kabullerinden dolayı Vali Kamçı’ ya teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.

  İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı “Doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen bir gelişimsel farklılık olan otizmin görülme sıklığı günümüzde çok büyük bir hızla artmaktadır.

 1985 yılında her 2.500 çocuktan birine konan otizm tanısı, günümüzde doğan her 68 çocuktan birisi için konmaktadır. Türkiye için yapılan nüfus araştırmalarında ülkemizde yalnızca 0-18 yaş grubu arasında halen yaklaşık 352.000 otizmli çocuğun ve gencin eğitim, sağlık ve sosyal hizmetlerden faydalanmak için beklediği tespit edilmiştir.

 Erken tanı ve doğru bir eğitim yöntemi ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık yüzde ellisi topluma kazandırılmaktadır. Birleşmiş Milletler otizmin bu hızlı artışı karşısında kamuoyunun dikkatini çekmek için 2 Nisan tarihini Otizm Farkındalık Günü olarak deklare etmiş ve 2 Nisan günü tüm dünyada otizm konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

  Bu yıl bu günün hafta sonuna denk gelmesi nedeni ile Sayın Valimizi bir gün önceden ziyaret ediyoruz, bizleri kabul ettiği ve hiçbir zaman desteklerini bizden esirgemediği için kendisine teşekkür ederiz.” dedi.

 Vali Kamçı, Merkez ve öğrenciler hakkında Müdür Geçen’den bilgiler aldı. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun düzenlediği müsabakalarda dereceye giren ve Merkezde eğitim gören Öğrencilerden Salih Konan, Yusuf Kenan Kaysadu ve Melike Gürsoy’u tebrik eden Vali Kamçı, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.  


01-04-201601-04-201601-04-201601-04-201601-04-201601-04-2016İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.