MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hüsne Küçük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin, İmza Töreni Gerçekleşti

Hüsne Küçük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin, İmza Töreni Gerçekleşti

Hüsne Küçük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin,

İmza Töreni Gerçekleşti

 

Doğanşehir ilçesinde, % 51’i İşadamı Vahap Küçük tarafından yaptırılacak olan 16 derslikli Hüsne Küçük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin İmza töreni gerçekleşti.

Malatya Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine, Vali Mustafa Toprak, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Doğanşehir Kaymakamı Memiş İnan ve Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük katıldı.

16 derslikli Hüsne Küçük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yapımı imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İşadamı ve Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ e Milli Eğitime yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür etti.

Vali Mustafa Toprak ise Başkan Küçük’ e, “Size ve sizin şahsınızda ailenize çok teşekkür ediyorum. Hayırseverlik noktasında baktığımızda geçtiğimiz günlerde ilçeye geldiğimizde incelediğimiz Meslek Yüksek Okulumuzun yüzde 51´ini tamamladınız ve üniversiteye devrettiniz.

Onun dışında daha önce Doğanşehir´de 5+1 Sağlık Ocağı yeni adıyla Toplum Sağlığı Merkezi binasını yapıp sağlık hizmetlerine sunmuştunuz.  Bunun dışında  yine annenizin adına bir İlköğretim Okulu yaptığınızı biliyoruz.

Bugün de Sayın Cumhurbaşkanımıza vermiş olduğunuz sözü yerine getireceğiniz ve protokolünü imzalayacağımız, adının da Doğanşehir Hüsne Küçük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olacak 16 derslikli okulun protokolünü imzalamak üzere burada toplanmış bulunuyoruz.

Okulun yüzde 51 olan kısmı kaba inşaatı ve çatı dâhil olmak üzere tamamlanarak bize verilecek ve sonrasında biz de bakanlığımızın onayını aldık, hızlı bir şekilde gerisini tamamlayıp Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak okulumuzu açmış olacağız. Onun için bir kez daha size, ailenize ve şahsınıza bu güzel davranışınızdan, hamiyet severliğinizden ve yardımseverliğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Vali Toprak, “Bu gibi törenleri basınımızın önünde yapmamızın nedeni, diğer hali vakti yerinde olup, herhangi bir sektörde, alanda devletimizin katkılarıyla, milletimizin, iş dünyamızın ve varlıklı olan insanlarımızın ya da varlıklı olmasa da gönlünden bir yardım kopup  bunu ben vatandaşlarımla birlikte hizmet yolunda paylaşmak diyenlere de örnek olması.

Bu sebeplerden dolayı Doğanşehir Belediye Bakanımız Vahap Küçük’ e, hem de diğer katkı sağlayacak tüm yardımseverlere, katkı severlere şimdiden teşekkür ediyoruz”dedi.

27-10-201627-10-201627-10-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.