MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var”

 

     İHH İnsani Yardım Vakfı’nın 2014 yılında başlatmış olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen ortaklığıyla bu yıl da devam ediyor.

     Türkiye ve dünyanın bir başka ülkesinde annesini, babasını kaybetmiş olan çocukların eğitim, sağlık, gıda, kıyafet, barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için başlatılan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi hayata geçtiğinden bu yana ülkemizde birçok öğrenci katıldı. Böylelikle öğrenciler Türkiye’den veya dünyanın bir başka ülkesinden bir yetim kardeş edindiler. Bu yılda Malatya okullarının katılacağı proje ilk olarak Malatya Yeşilyurt Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesinde başladı.

     Malatya Yeşilyurt Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesinde başlatılan Proje açılışına; Malatya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Demir, Malatya İHH Şube Başkanı Ömer Derin, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, İHH Üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

     Proje hakkında konuşan Malatya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Demir,” Bu Kampanyada Milli Eğitim Bakanlığı ve Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yetimlerimizin yanında olduğumuzu ve bu konuda bizlere ne düşüyorsa elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizi belirtmek istiyorum, bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

     Malatya İHH Şube Başkanı Ömer Derin, projenin detaylarına ilişkin şu bilgiyi verdi: “ Bu çalışmaya sınıflar kardeşlik köprüsüne, iyilik köprüsüne gönüllülük esasıyla katılacaklar. Hiçbir sınıf ve okul katılmaya zorunlu değil. Kampanyaya göre ister 1 sınıf, ister 10 sınıf bir araya gelerek bir yetim kardeşlerini destekleyebilecekler. Bunun için kampanyaya katılmak isteyen sınıflara birer koli gidecek. Kolinin içerisinde kumbaralar olacak. Bu kumbaralar her ay için doldurularak kardeşlerine göndermek üzere hesap numaralarına yatırılacak. Çocuklar bu kampanyayı en az 1 sene yürütecekler. Önümüzdeki sene bir üst sınıftan arzu ederlerse devam edebilecekler ”dedi.

 

06-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.