MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Şey Bir Örgü İle Başladı

Her Şey Bir Örgü İle Başladı

Her Şey Bir Örgü İle Başladı

Elinde örgü ile okula giden Yasemin öğretmen öğrencilerine ilham kaynağı oldu. Müzikle de birleşen örgü hevesi tüm sınıfta bir tutkuya dönüştü.

Kazım Karabekir İlkokulumuzda Yasemin Güler öğretmenin örgüye ve müziğe olan ilgisi öğrencilerine de yansıdı. Tüm sınıf öğrencilerinin melodika çalarak örgü örmeye başladığı okulumuzda öğrenciler boş zamanlarını melodika çalıp, örgü örmeyle geçiriyor.

El işi ve müziğin birleşmesinin öğrencilerde zekâ gelişimine etki edeceğine inandığı ifade eden Yasemin öğretmen, "Amacım beynin her iki tarafının gelişimi ve başarıyı arttırmak. Haroşe örgüyle başlamak istedim. Elbeziyle başladık. İlk etapta başaramayan öğrencilerimiz de oldu ama yaptıkça heveslenen öğrencilerin ilgisini daha çok çektiğini düşünüyorum. El işinin ne kadar zekâ gelişimine etkisi varsa müziğin de aynı ölçüde gelişime katkısı olacağını düşünüyorum. Amacımız ne kadar çok sosyal zekâyı geliştirebilirsem o kadar çok başarıyı arttırabilirim hedefindeyim" diye konuştu.

Öğrenciler ise müzikle birlikte örgü örmeyi çok sevdiklerini söyledi.

10-06-202210-06-202210-06-2022

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.