MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İş Adamı Sabri Günata ile 24 Derslikli Okul Protokolü İmzalandı

Hayırsever İş Adamı Sabri Günata ile 24 Derslikli Okul Protokolü İmzalandı

Hayırsever İş Adamı Sabri Günata ile 24 Derslikli Okul Protokolü İmzalandı

Malatya Valiliği ile hayırsever arasında Malatya İli, Yeşilyurt İlçesinde tamamı yapılarak hibe edilecek olan, 24 derslik, Anadolu Lisesi İnşaatına ilişkin protokol düzenlendi.

Malatya ili Yeşilyurt ilçesi, Aşağı bağlar Mahallesinde bulunan 8.869,86 m2 lik arsa üzerinde hayırsever tarafından Eğitime %100 Destek Kampanyası çerçevesinde 24 derslikli Anadolu Lise binasının, saha tanziminin ve çevre duvarının yaptırılarak mülkiyetinin Hazineye, kullanma hakkının ise Milli Eğitim Bakanlığına devredileceği okul protokolü Vali Aydın Baruş ile Sabri Günata (Gün Kauçuk ve İnşaat San. A.Ş.) arasında imzalandı.

Hayırsever iş adamı Sabri Günata; "Başından beri Sayın Valimiz ile irtibat halindeyiz. Pandemi dolayısıyla süreç biraz uzadı. Vali bey sürekli ilgi ve alaka göstererek süreci hızlandırarak yapmış olduğu katkılar dolayısıyla bize bu imkânı sağlaması nedeniyle çok teşekkür ediyorum. İnşallah açılışını da beraber yapmayı umut ediyorum" dedi.

Hayırsever iş adamı Sabri Günata'nın kardeşi ve Türk Ocakları Başkanı Nadir Günata ise yapmış olduğu konuşmasında; " Kendi bölgemize, yetiştiğimiz yöremize, kendi toprağımıza hizmet etmekten onur ve gurur duyuyoruz. Burada bir okul ihtiyacı olduğunu ağabeyim Sabri Beye ilettiğimde, bir tanesini ben yapayım dedi. Devletimiz adına Sayın Valime, ailemiz adına da Sabri Ağabeyime çok teşekkür ederim. Çünkü burada annemizin adı yaşayacak. Bizim de yıllardır toplumu kaynaştırma, birleştirme hizmetlerimizi pekiştirmiş olacağız" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ise yapmış olduğu konuşmasında; "Okulumuz Yeşilyurt ilçesi, Aşağı bağlar Mahallesinde 1190 ada 16 parselde 8.869,86 m2 lik bir alanda 24 derslikli olarak inşa edilecek. Bu eseri insanlığa ve Malatya'mıza kazandıracağından ötürü Sabri Günata beye çok teşekkür ediyorum" dedi.

"Bugün Malatya için, Malatya'nın eğitim dünyası için ve Malatya'nın çocukları için çok sevindirici bir olaya vesile olmak güzel bir araya geldik" diyerek sözlerine başlayan Vali Aydın Baruş, "Öncelikle aramızda bulunan çok değerli işadamı Sabri Günata beyefendiye ve Nadir Günata beyefendiye hoş geldiniz diyorum. Malatya için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu sevindirici gelişme Yeşilyurt ilçemizde bulunan Aşağıbağlar Mahallesindeki parselde yaklaşık 9 dönümlük eğitime tahsisli parselde hayırseverimiz tarafından 'Eğitime %100 Destek Kampanyası' çerçevesinde 24 derslikli bir Anadolu Lisesi binası yapılması ve çevre müştemilatı ile birlikte bu yapımı öngörülen protokolü imzalamak üzere bir araya geldik. Hayırseverimizin bize bahsetmiş olduğu bu onurun sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Çünkü daha önce de Malatya da önemli iş insanları ile hayırseverlerle birlikte Malatya'ya değişik alanlarda lise, ortaokul, ilkokul binası yapmak üzere protokoller imzaladık. Hepimizin bildiği Malatya 24 Ocak depreminde ve ardı sıra gelen depremlerde çok sayıda eğitim binası ağır hasar gördü. Dolayısıyla Malatya içerisinde yaşayan insanlar olarak bu sıkıntıları hep birlikte yaşıyoruz. Çocuklarımız da yaşıyor, bazı okullarımızda ikili eğitim yapmak zorunda kaldık. Şu anda pandemi nedeniyle çocuklarımızın az bir kısmı okuluna devam ediyor. Hayırseverlerimiz tarafından yapılan bu okul binalarının çocuklarımızın çok daha ferah koşullarda eğitim alması, hem donanımıyla gerçekten onların eğitiminin rahat bir ortamda sürdürülmesi okullarımızda bizim için önem taşıyor. Hayırseverlerimizin eğitim konusundaki duyarlılığı gerçekten bizi gururlandırıyor. Malatyalı iş insanı her ne kadar Malatya'da yaşamıyor olsa bile içlerinde duydukları Malatya özlemini ve Malatya insanına faydalı olma endişesini daima taşımalarından dolayı gerçekten bizleri sevindiriyor ve gururlandırıyor. Bu anlamda öncelikle Sabri Günata beyefendiye göstermiş olduğu bu duyarlılıktan dolayı hem ilimiz halkı adına, bu okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz adına, eğitim camiamız adına çok çok teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum. Bu protokol çerçevesinde inşa edeceğimiz 24 derslikli binada çocuklarımız çok güzel şartlarda eğitim imkânı bulacaklar ve o bölgede bulunan diğer okullarımızda rahatlamış olacak. Bu yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde biz arsayı hayırseverimize teslim edeceğiz, sonraki süreçte İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kontrolünde bu işler devam edecek ve sonuçta İnşallah çok güzel bir eğitim binasına kavuşmuş olacağız" dedi.

"Eğitim demek, o ülkenin geleceği demek" diyerek sözlerine devam eden Vali Baruş, biz çocuklarımızın daha rahat, daha ferah ve modern koşullarda eğitim almaları için çabalıyoruz. Dünya standartlarına uygun alanlara sahip, atölye ve laboratuvarları olan okullar inşa etmeye çalışıyoruz. Malatya'ya olan vefanızdan ötürü Sabri Beye tekrar teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Ardından okul protokolü imzalanarak hayırlı olması temennilerinde bulunuldu.

01-10-202001-10-202001-10-202001-10-2020

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.