MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Hayatın Satır Aralarını Okumak, Yazmak, Anlamak" Panelimiz Büyük İlgi Topladı"Hayatın Satır Aralarını Okumak, Yazmak, Anlamak" Panelimiz Büyük İlgi Topladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 12 Şubat 2020 tarihinde Oku-Yorum ve Yazı-Yorum projesi çerçevesinde Ramda Otelde saat 14:00 öğrencilerin katılımcı olduğu "Hayatın Satır Aralarını Okumak, Yazmak, Anlamak" başlığı altında bir panel düzenlendi. Moderatörlüğünü İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İlhan Erdem'in yaptığı panel lise öğrencilerinin panelist olduğu bir ilk olma özeliği taşıdı. Oturuma İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, yetkililer, velilerin yanı sıra, proje çerçevesinde merkez ilçelerden 23 liseden yaklaşık 46 idareci ve projeden sorumlu öğretmen hazır bulundu, 450 kadar öğrenci katıldı. Paneli basın mensupları da izledi.

Açılış konuşmalarından sonra panele geçildi. Prof. İlhan Erdem, böyle bir paneli yönetmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İl Millî Eğitim Müdürlüğünün kültür, sanat, edebiyat ve eğitim alanlarındaki çalışmalarını keyifle izlediklerini ve çoğu kez katılımcı olduklarını belirtti. "Okumak, bir kültürel çabadır ve belki de en değerlisidir. Erken yaşlarda bu disiplinin edinilmesi, yazma alışkanlığını da tetikler. Bu panel ilklerden sanırım. Öğrencilerimizin yaptıkları okumaları ve deneyimledikleri birikimi bizimle paylaşmaları çok önemli." dedi.

Panelist Öğrencilerden Eda Nur Nazlı: "Aliya İzzet Begoviç: Doğu Batı Arasında İslam Üzerine Fikirler" . Zeynep Yetgin: "Rüzgârlı Pazar, Huzur ve Bu Ülke Kitaplarının Değerlendirilmesi ve Toplumsal İzleri" Zilan Bayram: "Okumak, Yazmak ve Yaşamak Üzerine Bir Kritik" Aleyna Taş: Gün Olur Asra Bedel Romanında Karakterler ve Tarihi Doku"  temaları üzerine konuşmalar yapıldı.

Kapanış Konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı gerçekleştirdi. Projenin önemine, okumanın bir bilinç meselesi olduğuna değinerek medeniyetin kelimelerin kanatları üzerinde yükseldiğine vurgu yaptı. Benzer etkinliklerin süreceği mesajını verdi.  Panelistlere armağan takdiminden sonra katılımcı liselerin müdür ve sorumlu öğretmenlerine Teşekkür Belgesi verildi.

 

 

13-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-2020

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.