MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Hayat Boyu Öğrenme” İşbirliği Toplantısı Vali Mustafa Toprak Başkanlığında Yapıldı

“Hayat Boyu Öğrenme” İşbirliği Toplantısı Vali Mustafa Toprak Başkanlığında Yapıldı

“Hayat Boyu Öğrenme” İşbirliği Toplantısı Vali Mustafa Toprak Başkanlığında Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Toplantısı Vali Mustafa Toprak Başkanlığında yapıldı.

21.05.2010 tarihli ve 27587 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 59. Maddesi gereğince; İlimizdeki resmi, özel ve sivil etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koyma, hizmet tekrarı ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Toplantısına; Vali Mustafa Toprak, Başsavcı Ergül Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, İl Kurum ve Kuruluş Temsilcileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri katıldı.

Toplantının Başkanlığını yapan Vali Mustafa Toprak, yaptığı konuşmasında; “Hayat Boyu Öğrenme sadece okulla sınırlı kalmayan bir süreçtir ki; evde, işte, hülasa sosyal hayatın bütün alanlarında devam etmektedir. Bu süreç çerçevesinde kişinin yaşı, eğitim seviyesi ya da sosyal statüsü, eğitim alması için herhangi bir engel teşkil etmemektedir. Dolayısıyla Hayat Boyu Öğrenmeyi bir yaşam biçimi olarak nitelemek yanlış olmayacaktır. Çünkü geçmişten günümüze ulaşan kadim mesleklere ilaveten, gelişen dünyaya paralel olarak yeni meslek çeşitleri ve çalışma alanları ortaya çıkmış durumdadır” şeklinde konuştu.

Vali Toprak, “Burada bizim üzerimize düşen de Malatya’mızın kendi ölçeği içerisinde hangi mesleklere ihtiyacı olduğunu hassasiyetle tespit ederek proje çalışmaları başlatmaktır. O nedenle, komisyonumuzun çalışmaları son derece önem arz etmektedir. Talep ve ihtiyaçların belirlenmesi, eğitim çalışmalarının ciddiyetle icra edilmesi, inanıyorum ki Malatya’nın ve ülkemizin geleceği açısından olumlu sonuçlar ortaya koyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; komisyonumuzun çalışmalarının hayırlara vesile olacağını ümit ediyor, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Vali Mustafa Toprak’ın konuşmasından sonra İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve  Komisyon İşbirliği sunumu gerçekleştirildi.

Tatlı, hayat boyu öğrenme alanında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacı ile il genelinde yapılan eğitim- öğretim, öğretici ve belletici kurslar ve yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi. 

Toplantı, işbirliği yapılan kurumların temsilcilerinin  2016-2017 Öğretim yılı için Yaygın Eğitim Faaliyetleriyle ilgili görüş ve önerileri, dilek ve temennileri gündeme alınmasının ardından sona erdi.

17-05-201717-05-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.