MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Güvenli Okul” Toplantısı Düzenlendi

“Güvenli Okul” Toplantısı Düzenlendi

“Güvenli Okul” Toplantısı Düzenlendi

Battalgazi Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda, İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı başkanlığında okul müdürleri ve okul güvenlik görevlilerine yönelik “Güvenli Okul” toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen “Güvenli Okul” toplantısına İl Millî Eğitim Şube Müdürü Sadun Kılınç, Yeşilyurt İlçe Millî Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Battalgazi İlçe Millî Eğitim Müdürü Recep Bulut, okul müdürleri ve güvenlik görevlileri katıldı.

“Güvenli Okul” toplantısında konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı “Millî Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ekim 2017’de ‘Daha Güvenli Bir Eğitim Ortamı İçin Toplum Yararına Program Protokolü’ imzalaması ile  okullarımızda İŞKUR kapsamında özel güvenlik görevlilerimiz çalışmaya başladı. Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ile görüşülerek, risk teşkil eden okullarımızdan başlanarak 175 özel güvenlik görevlisinin dağıtımlarını yaptık.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Tatlı “Aileleri tarafından bizlere emanet edilen, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklarını ve güvenliklerini korumak bizim birinci vazifemizdir. Güvenliğin sağlanarak riskleri azaltılmış okul ortamlarını gerçekleştirmek en büyük arzumuzdur. Eğitimin nitelikli bir şekilde yapılabilmesi ve istenilen başarının yakalanması için en önemli faktör okul güvenliğidir. Proaktif yaklaşımlarla üzücü olaylar yaşanmadan üzerinde durulması gereken güvenli okul kavramı eğitimin olmazsa olmazıdır.” dedi.

“Daha güvenli ve sağlıklı okul ortamı oluşturmak için İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak risk analizleri doğrultusunda fiziki tehlikeleri kabul edilebilir seviyeye çekmenin yanında okul içi, okul dışı ve okul önünde; şiddet, vandalizm, taciz, madde bağımlılığı gibi suç teşkil eden, öğrencilerimizi olumsuz etkileyen tehlikeleri önlemek için özel güvenlik görevlilerimizi de görevlendirdik. Tabi ki okulun güvenliği tüm diğer konular gibi okul idaresinin sorumluluğundadır ancak özel eğitimli güvenlik görevlilerin okullarımızda bulunmaları onlara daha da yardımcı olacaktır. Şunu da belirtmek isterim ki işini en iyi yapanlar, sadakatle işine bağlı olanlar görevlerini tam anlamıyla yerine getirmişlerdir. Bu kapsamda özel güvenlik görevlilerimiz okulun tüm eklentilerini ve kritik noktalarını sürekli devriye gezerek kontrol etmeli, sürekli tetikte olarak şüphelendiği kişileri okul idaresine bildirmelidir. Okula yabancıların izinsiz girmesine izin vermemeli, okul bahçesine araç alınmamalıdır. Okul girişleri mümkün olduğu kadar tek girişten yapılmalı, dışarıdan gelecek tüm ziyaretçileri öncelikle özel güvenlik görevlileri karşılamalı ve yönlendirmelidir. ”dedi.

    Tatlı “Bütün öğrencilerimiz bizim için çok kıymetlidir. Onların en güzel şekilde yetişmeleri için bütün imkânları seferber ediyoruz. Her güvenlik görevlimiz görevini layıkıyla yapmak zorunda, en ufak bir zafiyete tahammül gösteremeyiz. Bu konuda başarılı çalışmalar yapan güvenlik görevlilerine teşekkür ediyorum ancak unutmayalım ki en büyük teşekkür, okul içinde güvenle, tehlikelerden korunarak okulunu bitiren bir çocuğun geleceğinde pay sahibi olabilmektir.” şeklinde konuştu.

08-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-2018

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.