MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Güçlü Aile Güçlü Toplum""Güçlü Aile Güçlü Toplum"

Milli Eğitim Bakanlığımızın "Güçlü Aile, Güçlü Toplum" anlayışı doğrultusunda 12 Ağustos 2022 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine ERDOĞAN Hanım Efendi tarafından açılışı yapılan "Aile Okulu" projesinde 81 ilimizi kapsayacak şekilde açılan kurslarla ülkemiz genelinde 1 milyon ailemize ulaşıldı.

İlimiz genelinde eğitici öğretmenlerimizin katkılarıyla bağımlılıkla mücadeleden akran ilişkilerine, çatışma ve stres yönetiminden ilkyardım eğitimine kadar on konu başlığında 44 saatlik eğitimler sonunda 552 kurs merkezinde 12.701 ailemizle buluştuk.  Buluştuk diyoruz çünkü sadece velilerimizi okullarımıza davet ederek değil özellikle ulaşım zorluğu nedeniyle, özel nedenlerle okullarımıza, kurs merkezlerimize gelemeyen ailelerimizin evlerine, çay sohbetlerine dâhil olduk. Eğitim içeriklerini çaylarımızı yudumlarken aktardık.

Sayın Bakanımızın da vurguladığı gibi, biz aileyi ne kadar merkeze alır ve güçlendirip bilinçli kılarsak öğrencilerimizin de okullardaki çok yönlü başarısını o kadar desteklemiş oluruz. Toplumumuz da bir o kadar güçlü hâle gelecektir. Bu yönüyle Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak ailelerimize katkı sağlıyor olmamız bakımından gururluyuz.

Geleceğimize yön verecek gençlerimizi, çocuklarımızı en yetkin şekilde, aile-okul bütünlüğüyle yetiştirmenin gayreti, heyecanıyla paylaşmak, öğrenmek, etkileşimde bulunmak adına siz değerli ailelerimizi en yakın okulumuza bekliyoruz... "Güçlü Aile, Güçlü Toplum"

21-12-2022

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.