MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Gelişen Türkiye’de Değerlerin Korunması Konulu” Konferans Verildi

“Gelişen Türkiye’de Değerlerin Korunması Konulu” Konferans Verildi

“Gelişen Türkiye’de Değerlerin Korunması Konulu” Konferans Verildi

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Değerler Eğitimi Projesi kapsamında "Gelişen Türkiye´de Değerlerin Korunması" konulu konferans verildi.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, ÖNDER İmam Hatipler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “ Bin 400 yıllık kadim Anadolu medeniyetinin içinden süzülerek gelen değerlerin toplum tarafından da hissedildiğini anlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı, “Kadim kültürden gelen değerleri, proje tabanlı olarak gençlere aktarmayı planlanlıyoruz”dedi.

"Gelişen Türkiye´de Değerlerin Korunması" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan ÖNDER İmam Hatipler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu ise, gelenek ve değerin zaman ve mekânla olan ilişkilerden kaynaklandığını belirterek, bunlarla kişinin kendini oluşturma çabası içine girdiğini belirtti.

Yaşanılan süreçlerin kişinin kendi olma çabasını anlattığını aktaran Bekiroğlu, "Özellikle son iki asır kendimizi aradığımız ve tam olarak bulamadığımız bir süreç. Kendimizi bulamadığımız için kopyala yapıştır yöntemiyle, kendimizi başka yerlerde aradığımız bir süreç. Son iki asır kendimizi bulma mücadelesidir. Bu arayış aslında kendi değerlerimize dönme arayışıdır" dedi. 

Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferans, ÖNDER İmam Hatipler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu’nun "Gelişen Türkiye´de Değerlerin Korunması” konulu sunumunun ardından sona erdi.29-12-201729-12-201729-12-201729-12-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.