MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni yapıldı.

Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda yapıldı.
Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni yapıldı.

Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni Düzenlendi

 

 Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni, Battalgazi Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlendi.

 Battalgazi Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen törene, Vali Süleyman Kamçı, Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan ve proje kapsamında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Alı Tatlı; “Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi olarak tanımlanan FATİH Projesi, Kasım 2010 yılında Ulaştırma Bakanlığı ile Bakanlığımız arasında imzalanan protokolle başlamıştır.

            Geçen bu süreçte FATİH Projesi Faz1 Kapsamında;

 

-         2238 öğretmene ve 8912 öğrenciye olmak üzere toplam 11150 adet tablet bilgisayar verildi.

 

-          107 kuruma 2319 adet Etkileşimli tahta kurulumu yapıldı.

 

-       Proje kapsamında İlimizdeki 69 ortaöğretim kurumuna hızlı internet (Metro internet hattı) ve altyapı kurulumu yapıldı. Kademeli olarak Türk Telekom tarafından internet erişimleri açılmaktadır.

 

-          90 Ortaöğretim kurumunun altyapı ve sistem odası kurulumu yapıldı.

 

-          Toplam 595 kuruma çok amaçlı yazıcı(fotokopi) gönderilmiştir.

 

-          Etkileşimli tahta takılan kurumlarda görev yapan, 4500 öğretmene Fatih Projesi Hazırlayıcı Eğitim ve 2700 öğretmene Fatih Projesi Teknoloji kullanım kursu verilmiştir.

 

-          FATİH Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde kademeli olarak yapılan ihaleler ile bütün eğitim kurumlarını kapsayacak şekilde devam etmektedir.

 

-          İlimize, Mayıs-Haziran aylarında 4000 adet olmak üzere Eylül ayı sonuna kadar toplam 11000 adet tablet bilgisayar gönderilecektir.

 

-          155 kuruma 2750 adet etkileşimli tahta planlaması yapılmış olup, Ortaokullarda ağ altyapı kurulumları devam etmektedir.” dedi.

 

Tatlı, dağıtılan tablet bilgisayarların öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ederek, Eğitimde teknolojiyi etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasının yanında teknolojinin kitap okumalarının önüne geçmemesi gerektiğini belirtti.

Törende konuşan Vali Kamçı; ”Açılımı “Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi” olan FATİH Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı işbirliği ile Türkiye´deki tüm dersliklere birer adet dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ve akıllı tahta; her öğrenciye tablet bilgisayar verilmesi öngörülmektedir. Projenin amacı, çağın gereklerine uygun olarak bilgi toplumu oluşturmak ve eğitimde teknolojiyi yararlı kılmaktır.

Buna göre; proje kapsamında 700.000 tablet bilgisayar ihalesi yapılmış olup bunun 150.000 adeti Mayıs-Haziran aylarında, geri kalanı ise Eylül-Ekim aylarında dağıtılacaktır.

Bizler şu an, ilimize gönderilmiş olan tablet bilgisayarlardan 34 tanesinin öğrencilerimize dağıtımını gerçekleştireceğiz. ”dedi.

Kamçı, “Bu vesileyle; her alanda olduğu gibi eğitimde de muazzam hizmetlerin altında imzası bulunan ve aziz milletimize gelişen dünyanın bütün nimetlerini sunmayı gaye edinen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ a Malatya halkı ve şahsım adına saygı ve şükranlarımızı arz ediyorum.

Başta Sayın Bakanlarımız olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığımız ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımızın bütün yetkililerine şükranlarımızı sunuyor, tabletlerin öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere Vali Kamçı, Vali Yardımcısı A. Kadir Duran, Battalgazi İlçe Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Maarif Müfettişleri Başkanı ve Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından tablet bilgisayarların verilmesinden sonra tören sona erdi.

 

Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım TöreniFatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım TöreniFatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım TöreniFatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım TöreniFatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım TöreniFatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım TöreniFatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni
Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni
Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.